آغاز سنجش سلامت نوآموزان از امروز

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت:امسال ۱۶ پایگاه در سراسر استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نوآموز را برای ورود به دبستان ارزیابی می‌کنند.

واقعی افزود: همچنین ۵ هزار نوآموز پارسال در پیش دبستانی سنجش شدند.

وی ارزیابی جسمانی از جمله بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان و ارزیابی آمادگی تحصیلی و هوش را از بخش‌های طرح سنجش نوآموزان دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه امسال به دلیل شیوع کرونا دو پایگاه در شهر بیرجند در نوبت عصر هم به والدین خدمات ارائه می‌دهند گفت: در نظر گرفتن اتاق انتظار، کاهش تعداد نوبت دهی از ۴۰ نفر به ۲۰ نفر در روز، الزام حضور فقط یکی از والدین و همراه داشتن ماسک و دستکش از جمله تدابیری در نظر گرفته شده در این شرایط است.

واقعی هزینه طرح سنجش سلامت نوآموزان را برای هر نفر ۴۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: برای ۵ درصد دانش آموزان از جمله مناطق عشایری و اقشار محروم، این هزینه بصورت رایگان و یا نیمه بهاء محاسبه می‌شود.

وی ساعت کار پایگاه‌های این طرح را صبح‌ها ۸ تا ۱۳ و دو پایگاه عصر ۱۴ تا ۱۹ دانست و گفت: معرفی نامه از مدرسه، اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت واکسیناسیون و یک قطعه عکس، مدارکی هستند که برای انجام این طرح ضروری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان، برای کودکان پیش دبستانی از اول مهر خبر داد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  تغییرات در استانداری در اولین روزهای کاری استاندار جدید
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.