اجرای طرح سوادحرکتی در ۳۵۸ دبستان خراسان جنوبی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اجرای طرح سواد حرکتی در ۳۵۸ دبستان در سال تحصیلی جاری خبر داد.

محمد علی واقعی، گفت: یکی از این بسته‌های تحولی، طرح ملی سواد حرکتی دانش‌آموزان ابتدایی است که از ابتدای سال تحصیلی جاری در ۳۰ درصد دبستان‌های استان اجرا می‌شود؛ که پیامد اجرای آن، اصلاح سبک زندگی کودکان و نوجوانان و پرورش نسلی سالم، با نشاط و فعال است.

وی با بیان اینکه «ورزش تربیتی» یکی از ارکان ساحت‌های تعلیم و تربیت و بنیان ورزش همگانی و قهرمانی است، افزود: ایمان، اخلاق، نشاط، سلامت، جمع‌گرایی، نوع‌دوستی، قانون پذیری، سخت‌کوشی، ظلم‌ستیزی و منش پهلوانی از مهم‌ترین اصول حاکم بر «ورزش تربیتی» است، که همگی از اهداف کلان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محسوب می‌شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به مشارکت ۳۰ درصد دانش آموزان ابتدایی، در اجرای این طرح ملی، افزود: در حال حاضر ۳۰ هزار دانش آموز دختر و پسر دوره ابتدایی در آجرای طرح سواد حرکتی مشارکت دارند.

به گفته وی خادمین نظام تعلیم و تربیت در بهارستان علم و ادب، به منظور عملیاتی کردن سند تحول، همواره تلاش کرده اند، تمامی ساحت‌های تعلیم و تربیت، برنامه‌ها و پروژه‌هایی را که از مفاهیم فاخر این سند الهام گرفته است، در قالب بسته‌های تحولی اعلام شده از سوی وزارت، به مرحله اجرا بگذارند.

وی افزود: برای تحقق و بومی سازی این مهم، حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت این اداره کل، با مشارکت فکری معلمان تربیت‌بدنی، مدیران، صاحب‌نظران و پیشکسوتان، در ساحت زیستی و بدنی مجموعه‌ای از طرح‌ها و برنامه‌ها را با هدف ارتقای شایستگی‌های پایه دانش‌آموزان تدوین کرده و به مرحله اجرا گذاشته است.

مطالب مرتبط  جهادگران ۴۰ واحد مسکونی محرومان را در استان خراسان جنوبی مرمت کردند

به گفته واقعی، فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش در ایام آموزش غیرحضوری به صورت نظام یافته در حال ارائه از شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) است که این مهم نیز سهمی قابل توجه در تحقق عدالت آموزشی و تسهیل دسترسی به مواد و محتوای آموزشی برای دانش‌آموزان در جای جای کشور فراهم کرده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.