ایمن سازی مدارس برای مقابله با کرونا

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این که تاکنون مورد مشکوکی از ابتلا به این بیماری در مدارس استان دیده نشده است، گفت: آموزش‌های لازم برای مقابله و پیشگیری با این بیماری در قالب پیامک، دستور العمل و ارسال بسته های  آموزشی به مدیران، معلمان و دانش‌آموزان ارائه شده و می‌شود.

واقعی با اشاره به ضد عفونی کامل مدارس شعب أخذ رأی پس از اتمام رأی گیری در سوم اسفند افزود: نصب پوستر‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی برای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در مدارس با هدف افزایش آگاهی دانش‌آموزان و معلمان، تاکید بر رعایت موازین بهداشتی در مدارس، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون و شارژ صابون مایع در مدارس از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش خراسان جنوبی به شمار می‌رود.

وی از لغو تمام اردوها، همایش‌ها و جلسات دانش آموزی تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: بر سلامت بوفه ها، کلاس‌ها و سرویس‌های بهداشتی مدارس نظارت خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه تصمیمی برای تعطیلی مدارس استان گرفته نشده است، افزود: در مدارس استان آب گرم و مایع دستشویی به صورت لوله‌کشی وجود دارد و علاوه بر این به مدیران مدارس تاکید شده که با مواد شوینده و مواد ضدعفونی، سطوح، صندلی‌ها و نیمکت‌ها ضدعفونی شوند.

واقعی از تشکیل ستادی در آموزش و پرورش برای این منظور خبر داد و گفت: براساس دستورالعمل ارسالی به مدارس، مدیران موظفند در طول ساعات مدرسه و یا صبحگاه‌ها تمامی دانش‌آموزان را برای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا آموزش دهند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  توزیع ۳۷۵ تن برنج تنظیم بازار در خراسان جنوبی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.