والدین در مدارس محدوده سکونت ثبت نام کنند

دبیر شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به آغاز فرایند ثبت‌نام برای متوسطه دوره اول از اول تیر و برای متوسطه دوره دوم، از مرداد گفت:هم اولیاء و هم مدیران باید براساس محدوده جغرافیای برای ثبت‌نام اقدام کنند تا دانش آموزان نیاز به استفاده از سرویس نداشته باشند.

 

واقعی با تاکید بر نظارت مستمر بر ثبت‌نام مدارس افزود:سامانه ثبت شکایت برای اولیاء فعال است و در این سامانه دو لینک برای گزارش‌های مردمی و و نظارت همگانی بر فرایند ثبت‌نام است در نظر گرفته شده است.

 

وی درخصوص اولیاء مستاجر و  نام نویسی در مدارس خاص گفت: قانون اولویت ثبت‌نام را به خانواده‌هایی می‌دهد که در نزدیک‌ترین محل سکونت به مدرسه هستند که اگر در محدوده قرار نگرفتند، باید به ستاد‌های مستقر در مدارس مراجعه و با ارائه مستندات منزل خود، نامه مکتوبی را دریافت و در نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت ثبت‌نام کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت:دانش آموزان میان‌پایه نیازی به مراجعه حضوری ندارند و می‌توانند از طریق مدرسه به‌صورت سیستماتیک به پایه بعدی منتقل شوند.

واقعی با اشاره به آغاز فرایند نوبت‌دهی به کودکان بدو ورود به دبستان از اول تیر برای شرکت در طرح سنجش افزود: با اقدام به موقع و انجام فرایند نوبت دهی از ازدحام اولیا در مدارس جلوگیری و فرایند ثبت‌نام نیز با حفظ فاصله گذاری اجتماعی، به موقع و سریع انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  آتش به اختیاری معلم سربیشه‌ای برای آموزش دانش آموزانش
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.