آغاز عملیات بهسازی و روکش آسفالت گرم محور دیهوک – راور

بهسازی و روکش آسفالت گرم ۱۵ کیلومتر از محور دیهوک – راور آغاز شد.

رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاده‌ای دیهوک گفت: با توجه به آمار بالای تردد خوردو‌های عبوری و ترانزیتی در محور دیهوک – راور و برای افزایش ارتقای ایمنی محور‌های مواصلاتی، انجام عملیات روکش آسفالت رگلاژی به طول ۵ کیلومتر و بهسازی و روکش آسفالت گرم به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی آغاز شد.
کیانپور افزود: با توجه به قرار داشتن در فصل گرم سال که از نقطه نظر فنی مساعد انجام روکش آسفالت است، با استمرار لکه گیری با آسفالت گرم، ضریب ایمنی راه از طریق بهسازی رویه، به مقدار قابل توجهی بهبود یافته و طول عمر راه نیز از این طریق افزایش می یابد.
وی گفت: با توجه به اینکه اکثر محور‌های حوزه استحفاظی این اداره محل عبور بار‌های ترانزیتی و همچنین مسیر تردد مسافران و زائران استان‌های جنوبی کشور به مشهد مقدس است و از بار ترافیکی نسبتا بالایی برخوردار است نیاز به توجه بیشتر در زمینه اختصاص اعتبارات ایمنی راه به این حوزه را دارد.
رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاده‌ای دیهوک افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون اجرای عملیات روکش آسفالت گرم به طول ۷ کیلومتر، روکش آسفالت سرد به طول ۱۸ کیلومتر و انجام عملیات لکه گیری آسفالت به میزان ۷۰۰ تن در محور‌های حوزه استحفاظی بخش دیهوک از جمله اقدامات این اداره در حوزه نگهداری از راه‌های مواصلاتی در این مدت بوده است.
مهندس کیانپور در پایان درباره  طول راه‌های حوزه استحفاظی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک افزود: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک در مجموع دارای ۱۲۵ کیلومتر بزرگراه، ۲۲۰ کیلومتر راه اصلی، ۲۲ کیلومتر راه فرعی و ۱۴۵ کیلومتر راه روستایی آسفالته است.
منبع : خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  بهره مندی همه روستا‌های خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.