آماده‌باش ۱۰۹ تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی

سید ابوالحسن میرجلیلی روز پنجشنبه بیان کرد: این تیم‌های امدادی و عملیاتی شامل امدادگران جمعیت هلال احمر، تکنسین های اورژانس ۱۱۵، واحدهای پلیس راه، واحدهای آتش‌نشانی، شهرداری، راهداران استان و همچنین مجموعه فرمانداری ها،بخشداری ها و دهیاری ها است.

وی اظهار داشت: هواشناسی استان پیش‌بینی کرده که بارش ها در نواحی جنوبی و مرکزی استان شامل شهرستان های نهبندان، خوسف، بیرجند، سربیشه، درمیان و بخش جنوبی شهرستان طبس بیشتر از دیگر نواحی استان است.

میرجلیلی گفت: تمرکز نیروهای امدادی در بخش های جنوبی و مرکزی استان با توجه به اخطار هواشناسی بیشتر است اما در دیگر شهرستان‌ها هم نیروهای امدادی فعال و آماده‌باش هستند و بارندگی های رگباری معمولا تا نیمه خرداد در خراسان جنوبی ادامه دارد و هنوز بالغ بر ۴۵ روز دیگر بارندگی رگباری در استان داریم که از هم استانی‌ها تقاضا داریم در این روزها توصیه‌ها  را جدی گرفته و در نقاط سیل خیز مثل رودخانه، مسیل و جاده‌هایی که آب نما دارد قرار نگیرند.

وی افزود: بارندگی های فصل بهار طبق نظر هواشناسی نقشه‌های آن متغیر است یعنی ممکن است تضعیف و یا تقویت شود اما ما همیشه آماده هستیم.

اداره‌کل هواشناسی خراسان جنوبی روز گذشته (چهارشنبه) با صدور اطلاعیه و اخطاریه سطح قرمز (اقدام) درباره تقویت فعالیت سامانه بارشی از امروز( پنجشنبه) نسبت به وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در این استان هشدار داد.

در این گزارش زمان شروع فعالیت سامانه بارشی پنجشنبه شب ۲۸ فروردین با وزش باد شدید موقتی (برخی نقاط گرد و خاک)، رگبار و رعد و برق شدید و مناطق مستعد بارش تگرگ و تشکیل مه اعلام شده است.

مطالب مرتبط  سایه توفان بر زمین‌های کشاورزی خراسان جنوبی

این سامانه تا جمعه شب (۲۸ تا ۲۹ فروردین) شهرستان‌های نهبندان، خوسف، سربیشه، نقاط جنوبی طبس و نقاطی از درمیان و بیرجند را در بر می‌گیرد.

منبع: ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.