• صفحه خانگی
  • >
  • مسافرت
  • >
  • آماده باش نیروهای امدادی به دنبال بارش برف و باران شدید در خراسان جنوبی

آماده باش نیروهای امدادی به دنبال بارش برف و باران شدید در خراسان جنوبی

برف و باران شدید در خراسان جنوبی

از روز گذشته بارش‌های باران و برف در نقاط مختلف استان آغاز شده که طبق اطلاعیه هواشناسی تا روز دوشنبه ادامه داشته و بر شدت آن افزوده خواهد شد. مدیریت بحران نیز برای احتمال وقوع روان آب و سیلاب هشدار داده و تمام نیروهای امدادی در حالت آماده هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، استان خراسان جنوبی از روز گذشته میزبان سامانه بارشی قدرتمندی شده که تا دو روز آینده نیز ادامه دارد.

از روز گذشته تاکنون بارش‌های باران و برف در نقاط مختلف استان به وقوع پیوسته که موجب شادی مردم و کشاورزان خطه کویری شرق کشور شده است.

بارش باران و برف همراه با کاهش دما که از روز گذشته در استان آغاز شده نیز و برخی از مدارس خراسان جنوبی را به تعطیلی کشانده و امتحانات غیر نهایی مدارس لغو شده  است.

تعطیلی برخی مدارس خراسان جنوبی به دلیل بارش برف

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: با توجه به شدت بارش‌ها و لغزندگی معابر و کاهش دما برخی از مدارس استان امروز تعطیل شد.

محمدعلی واقعی تصریح کرد: امروز تمام مدارس ابتدایی و متوسطه اول و امتحانات داخلی متوسطه دوم در شهرستان قاین بر اثر بارش برف تعطیل و لغو شده است.

وی گفت: تمام مدارس شهرستان درمیان غیر از مدارسی که امتحان نهایی دارند امروز بر اثر بارش برف و برودت هوا تعطیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: مدارس روستای خرو شهرستان فردوس و مدارس ابتدایی و متوسطه اول روستای چنشت شهرستان سربیشه نیز به علت بارش برف و لغزندگی معابر تعطیل شد.

مطالب مرتبط  افتتاح ۱۰۸ پروژه در شهرستان نهبندان

لغزندگی تمام جاده‌های خراسان جنوبی

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: تمام جاده‌های خراسان جنوبی به علت بارندگی لغزنده است و رانندگان باید با احتیاط رانندگی کنند.

سرهنگ علیرضا رضایی تصریح کرد: در حال حاضر در گردنه‌ ثمن شاهی محور بیرجند به قاین و گردنه خونیک محور قاین به بیرجند، گردنه درمیان، گردنه سرچاهی محور بیرجند به اسدیه، گردنه زهان محور زیرکوه و گردنه حسن کلنگی در سربیشه بارش برف وجود دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون حوادثی به دلیل لغزندگی در جاده‌های استان رخ داده است بیان کرد: به رانندگان توصیه می‌شود از عجله و شتاب پرهیز کنند و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

آماده باش 26 پایگاه امدادی هلال احمر خراسان جنوبی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از آماده باش 52 دستگاه خودروی آمبولانس و 40 دستگاه خودروی امدادی در استان خبر داد.

محمدحمزه اسعدزاده بیان کرد: در حال حاضر نیز 208 نفر در قالب 26 پایگاه امداد ثابت و موقت، پایگاه‌های امداد هوایی و شعب هلال احمر و تیم‌های واکنش سریع به دلیل شرایط نامساعد جوی در آماده باش هستند.

وی از برخورد دو دستگاه خودروی سمند و پراید در محور اسدیه به بیرجند خبر داد و گفت: این حادثه به دلیل لغزندگی رخ داده که 11 مصدوم بر جای گذاشته است که مصدومان به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند منتقل شدند.

آمادگی 145 تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی نیز از آمادگی 145 تیم امدادی و عملیاتی در استان به علت بارش باران و برف خبر داد و گفت: این تیم‌ها تا صبح روز دوشنبه هفته جاری در آماده باش هستند.

مطالب مرتبط  توزیع ۶۲۰ بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند خراسان جنوبی

سید ابوالحسن میرجلیلی تصریح کرد: با توجه به بارندگی‌های 24 ساعت گذشته و بارندگی‌های دو روز آینده در استان آمادگی‌های لازم برای پیشگیری و امدادرسانی در صورت بروز حادثه وجود دارد.

وی عنوان کرد: طی شبانه روز گذشته به دلیل شرایط جوی و بارندگی‌ها هیچ گونه خسارتی در مناطق شهری و روستایی خراسان جنوبی گزارش نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی افزود: از هم‌استانی‌ها درخواست می‌شود از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

تداوم بارش برف و باران در خراسان جنوبی

مدیرکل سازمان هواشناسی خراسان جنوبی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از تداوم بارش برف و باران در استان خبر داد و گفت: برای امشب و فردا بارش برف به ویژه در نقاط شرقی و شمالی استان قابل پیش بینی است.

علیرضا خندان رو با اشاره به تشکیل مه و کاهش دید افقی در نقاط کوهستانی استان تصریح کرد: بر اثر بارندگی‌های شدید احتمال وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر نیز کاهش دما در استان آغاز شده و برای روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری پدیده کاهش دما در استان قابل توجه است.

مدیرکل سازمان هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه سرما و یخبندان تا پایان هفته مهمان خراسان جنوبی است گفت: چاه طلب سرایان طی 24 ساعت گذشته با ثبت 34 میلی متر رکورددار بارش باران و برف در استان بوده است.

خندان رو اظهار داشت: هم‌استانی‌ها از تردد و اتراق در حاشیه‌ مسیل‌ها و از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و زنجیر چرخ و سوخت کافی داشته باشند.

مطالب مرتبط  ۶۴ طرح عمران در سرایان به بهره‌برداری رسید

فعالیت 75 تیم برفروبی و راهداری در محورهای استان  
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی همچنین درباره شرایط فعلی گفت: با فعال سازی قرارگاه استانی راهداری زمستانی از  روزگذشته و امروز 23 باب راهدارخانه و 60 اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان فعال است.

جعفر شهامت افزود: با توجه به بارش برف در گردنه‌های برفگیر استان  و بارش باران در اکثر محورها، 95 درصد راه‌های استان از بارندگی تاثیر پذیرفتند که با تلاش مشترک تیم‌های راهداری و پلیس راه استان تردد در تمام محورهای شریانی و اصلی استان به صورت روان برقرار است.

وی بیان کرد: 78 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و 160 نفر نیروی راهداری با استفاده از حدود 750 تن شن و نمک به برفروبی 550 کیلومتر راه‌های استان پرداختند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده به محض حصول اطمینان از وضعیت محورهای شریانی، برفروبی در راه‌های فرعی و روستایی استان توسط تیم‌های راهداری طی روز جاری و با کمک دهیاران و شهرداری ها انجام خواهد شد.

شهامت بیان کرد: شماره تلفن گویای 141 و سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور به آدرس ir. www.141 و اپیکیشن مربوطه به صورت 24 ساعته پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است.

وی به رانندگان توصیه کرد: باتوجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کرده و تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک زن و جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفاءحریق همراه داشته باشند.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.