اجرای طرح جامع در 6 بقعه متبرکه خراسان جنوبی

طرح جامع در 6 بقعه متبرکه خراسان جنوبی در دست اجرا است.

 معاون بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: خراسان جنوبی ۹۶ بقعه متبرکه و اماکن مذهبی دارد که ۴۳ بقعه متبرکه دارای طرح جامع مصوب است.
درخشی با اشاره به اینکه طرح جامع ۶ بقعه در دست اقدام است، افزود: برای سایر بقاع متبرکه نیز طرح تیپ در نظر گرفته شده که بر اساس آن فعالیت‌های عمرانی انجام می‌شود.
وی احداث عملیات عمرانی در بقاع متبرکه بر اساس طرح جامع، تکمیل فعالیت‌های عمرانی نیمه تمام دربقاع متبرکه سطح استان و تهیه بررسی و تصویب طرح‌های جامع را از جمله اقدامات حوزه عمرانی در بقاع متبرکه عنوان کرد و گفت: امسال با اجرای چند طرح عمرانی بیش از هشت میلیارد تومان در موقوفات استان سرمایه‌گذاری شده است.
درخشی افزود: حجم عملیات عمرانی در بقاع متبرکه استان از ابتدای امسال بیش از ۱۲ هزار و ۲۵۰ متر مربع بوده که از این مقدار حدود ۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع شامل تکمیل ساختمان زائر سرا، حدود چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع، تکمیل ساختمان شبستان و حدود هزار و ۲۰۰ مترمربع سرویس بهداشتی برای رفاه حال زائران احداث شده است.
وی با بیان اینکه ساختمان تجاری مسکونی موقوفه شوکت الملک خضری نیز از محل تسهیلات ساخته می‌شود ،گفت: یک باب مجمع مسکونی تجاری در موقوفه کاروان سرای علیا شهرستان سرایان و مجتمع تجاری در منتظری ۸ شهر بیرجند در دست ساخت است.
درخشی از ساخت یک واحد اقامتگاه بوم‌گردی در کاروان سرای چاه گنبد طبس خبر داد.
وی گفت: سرمایه‌گذارانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف دارند می‌توانند برای ارائه طرح خود و اطلاع از وضعیت زمین‌های شناسایی شده وقفی، به اداره کل اوقاف مراجعه کنند.
تاکنون بیش از ۹ هزار موقوفه و ۲۳ هزار و ۴۰۰ رقبه در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.
منبع :صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  طرح کاداستر تا پایان امسال به طور کامل در خراسان جنوبی اجرا می‌شود
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.