اجرای محدودیت های کرونایی در خراسان جنوبی

از یکشنبه ۲۴ مرداد تا ۵ شهریور ممنوعیت تردد بین شهری برای خودرو‌های شخصی اعمال می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن تاکید بر رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در مراسمات عزارداری گفت: عزادرای در اماکن سربسته و دسته روی هیئت‌های در ایام محرم و برپایی ایستگاه‌ها ممنوع است.

ملانوری افزود: سازمان تبلیغات اسلامی مکلف است در ایام برگزاری مراسم، به صورت روزانه و طی جلساتی مستمر، شرایط را دائماً رصد نماید تا دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شوند.

وی همچین بر تشدید نظارت‌ها بر صنوف تاکید کرد و از سازمان صمت خواست در این راستا از ظرفیت کارکنان دیگر ادرات استفاده شود تا با کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد جدی شود.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر پرهیز از هرگونه تجمع، گفت: تمام جلسات در ادارات و مکان‌های مسقف با حداکثر ظرفیت ۱۰ نفر برگزار شود و سایراعضا به صورت مجازی در جلسات شرکت کنند.

ملانوری با اشاره به لزوم اجرای طرح شهید سلیمان، گفت: در ستاد کرونا تصویب شد تا از ظرفیتت تیم‌های شهید سلیمانی جهت تذکر برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی استفاده شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم با بیان اینکه آمار کرونا همچنان صعودی است و وضعیت استان نگران  کننده است، گفت: هم اکنون شهرستان‌های سرایان و  خوسف در وضعیت زرد درمیان و سربیشه نارنجی و مابقی در وضعیت قرار دارند.

دهقانی با بیان اینکه بیشتر آمار مبتلایان کرونا از افرادی است که واکسن نشده اند، از افرادی بالای ۷۰سال خواست تا هر چه زودتر برای واکسینه شدن مراجعه کنند.

مطالب مرتبط  تحویل موقت پروژه آبرسانی به روستای القار شهرستان بیرجند

وی با بیان میانگین واکسیناسیون در خراسان جنوبی بیش از میانگین کشوری است، اما ۱۶ درصد افرادی بالای ۷۰ سال برای واکسن مراجعه نکرده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هیئت‌های خراسان‌جنوبی مقید به رعایت پروتکل‌ها هستند، گفت: زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و برگزاری مراسم در ساعت مقرر از جمله مواردی است که این شب‌ها هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی رعایت می‌کنند.

رضایی گفت: تاکنون عملکرد هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی در زمینه رعایت پروتکل‌ها رضایت بخش بوده و امیدواریم در اوج ایام عزا یعنی روز‌های تاسوعا و عاشورای حسینی نیز بر همین منوال پروتکل‌های بهداشتی توسط متولیان هیئت‌های مذهبی و عزاداران رعایت شود.

آینه دار مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی هم  اعلام امادگی کرد تا در جهت اقناع افکار عمومی با استفاده از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی جهت تهیه برنامه‌ها متناسب اقدام کنند.

همچنین بر اساس ستاد ملی کرونا همه ادارات از دوشنبه ۲۵ مرداد تا شنبه ۳۰ مرداد تعطیل اعلام شد و از فردا ساعت ۱۲ تا جمعه ۵ شهریور ممنوعیت تردد بین شهری خودرو‌های شخصی اعمال می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.