• صفحه خانگی
  • >
  • اقتصاد
  • >
  • اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی خراسان جنوبی

اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی خراسان جنوبی

اختصاص۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی خراسان جنوبی

اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی خراسان جنوبی

وزارت نیرو متعهد شده است با تزریق بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در مدت ۲ سال به استان تمامی مجتمع های آبرسانی روستایی استان را تکمیل و‌راه اندازی تا تمامی روستاها از نعمت آب شرب و بهداشتی بهره مند شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی و نماینده مردم شهرستانهای نهبندان وسربیشه در مجلس شورای اسلامی و محمد صادق معتمدیان استاندارخراسان جنوبی با معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور در مورد پیگیری مفاد تفاهم نامه 500میلیارد تومانی مجتمع های آبرسانی روستاهای استان وحوزه انتخابیه شهرستانهای سربیشه و نهبندان دیدار وگفت وگو کردند.

نظر افضلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: براساس تفاهم نامه منعقده در سال جاری وزارت نیرو متعهد شده است با تزریق بیش از 500 میلیارد تومان در2 سال به استان تمامی مجتمع های آبرسانی روستایی استان را تکمیل و‌ راه اندازی تا تمامی روستاها از نعمت آب شرب و بهداشتی بهره مند باشند.

وی در رابطه با آبرسانی روستاهای شهرستانهای سربیشه و نهبندان و همچنین تعرفه گرمسیری شهرستان نهبندان که درگرمترین نقطه کویری قرار گرفته است وهمچنین تصفیه خانه فاضلاب شهرستان سربیشه و فاضلاب روستاهای چنشت ودهک به وزیرنیرو تذکر داده شده است.

نماینده مردم شهرستانهای نهبندان وسربیشه در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: به وزیر بهداشت در خصوص افزایش سهمیه پزشک متخصص برای بیمارستانهای نهبندان و سربیشه، به وزیرکشور و رئیس سازمان امور استخدامی کل کشور در خصوص تسریع در روند ساخت و راه اندازی مجتمع های اداری شهرهای مود، شوسف و درح و به وزیر راه و شهرسازی درخصوص پرداخت مطالبات پیمانکاران راه های روستایی و بازگشایی محور نهبندان به شهداد که قریب به 9 ماه است مسدود می باشد تذکر داده شده است.

مطالب مرتبط  ۴۰ هزار مشترک خراسان جنوبی مشمول طرح آب امید هستند

افضلی بیان کرد:در این جلسه با حضور وزیر نیرو درکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی پیرامون تزریق کامل  اعتبارات سد تغذیه اى بندان و پروژه هاى آبرسانى روستاها و نیاز شدید تخصیص اعتبار و همچنین افتتاح سدسیاهو و آغاز سد تغذیه مشوکی بخش درح با وزیر نیرو بحث وتبادل نظر شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی به ملاقات میراشرفی رئیس گمرک کشور و پیگیری وگفت وگو درخصوص وضعیت پروژه دستگاه  ایکس ری کامیونی گمرک مرز ماهیرود شهرستان سربیشه اشاره کرد.

وی بیان کرد: دستور تخصیص دستگاه X Ray کامیونی به مرزماهیرود درسال 97 با پیگیریهای انجام شده اخذ شده که متولی تامین آن وزارت دفاع است که علیرغم مکاتبات و مذاکرات متعدد متاسفانه هنوز شاهد تجهیزگمرک ماهیرود به این دستگاه مهم نبوده ایم.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.