اختصاص ۵۲میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون به خراسان جنوبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: این اعتبار در قالب تسهیلات ۱۵درصد با بازپرداخت پنج تا هفت ساله به بهره‌برداران پرداخت می‌شود.
قوسی با بیان اینکه این اعتبارات با هدف افزایش ضریب مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی پرداخت می‌شود افزود: بهره برداران این تسهیلات را برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی هزینه می‌کنند.
وی گفت: کشاورزان می‌ توانند برای دریافت این تسهیلات به مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی مراجعه و نسبت به تکمیل پرونده اقدام کرده و از اولویت پرداخت برخوردار شوند.
قوسی استفاده از تکنولوژی روز در کشاورزی برای رسیدن به توسعه پایدار، کاهش هزینه‌های تولید و صرفه جویی اقتصادی، افزایش کیفیت و دقت عملیات زراعی با کاهش عملیات کارگری، انجام به موقع عملیات کشاورزی و کاهش هدر رفت محصولات کشاورزی را از مزایای اجرای طرح مکانیزاسیون عنوان کرد.
قوسی گفت: ضریب مکانیزاسیون خراسان جنوبی هم اکنون به ۱.۹۷ اسب بخار در هر هکتار رسیده که این شاخص از میانگین کشوری بالاتر است.
خراسان جنوبی دارای پنج هزار و ۲۱۳دستگاه تراکتور و ۶۵دستگاه کمباین است که حدود ۴۰درصد از این وسایل عمری بالای ۲۵سال دارند و نیازمند نوسازی هستند.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  ۵۳۰۰ آسیب دیده از کرونا مشمول دریافت بیمه بیکاری
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.