از شیوع دلتا تا تأکید بر آسیب ندیدن مشاغل در محدودیت ها

افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا در خراسان جنوبی باعث شده تا تعدادی از شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار بگیرند.

با اوج گرفتن پیک پنجم کرونا در خراسان جنوبی و روند رو به رشد ابتلا به ویروس دلتا، نگرانی ها در خصوص افزایش میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری بیشتر شده است.

تصمیمات مسئولین در جهت اعمال محدودیت ها و رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و مسئولین، راه های موجود برای کنترل روند صعودی کرونا در خراسان جنوبی است.

رعایت دستورالعمل های بهداشتی همچنان شاه کلید دفع کرونا است

کاظمی یکی از شهروندان بیرجندی به خبرنگار ما گفت: اعمال برخی از محدودیت ها در شهرهای با رنگ قرمز کرونایی سبب شده است تا مردم بیشتر به فکر کرونا باشند.

او افزود: این امر میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی را از سوی مردم افزایش داده است اما جا برای رعایت هر چه بیشتر این شیوه نامه ها وجود دارد و نباید به این مقدار اکتفا کرد.

کاظمی اظهار کرد: یکی از تصمیمات خوبی که برای کنترل کرونا گرفته شده است، تعطیلی بوستان ها و خاموشی های اعمال شده در آنهاست که باعث شده تعداد کمتری از مردم شب ها به بوستان ها بروند.

این شهروند بیرجندی بیان کرد: واکسیناسیون کرونا با اینکه در کاهش همه گیری این ویروس موثر است اما نباید باعث شود تا شیوه نامه های بهداشتی و عمل به آنها کنار گذاشته شود و مردم خیالشان در این خصوص راحت شود.

او عنوان کرد: در شهرستانی مانند نهبندان که به واسطه قرمز شدن شرایط ناچار به راه اندازی بیمارستان صحرایی شده است، می بایست آگاهی مردم را بیشتر کرد تا خطر مهلک کرونا را جدی بگیرند.

مطالب مرتبط  دستگیری ۹ سوداگر مرگ و کشف ۳۱۵ کیلوگرم مواد مخدر

کاظمی تصریح کرد: سایر شهرهای استان نیز از این امر مستثنی نیستند و در صورتی که بخواهیم بیماری کرونا را ریشه کن کنیم، باید به صورت جمعی در خصوص رعایت مسائل بهداشتی کوشا باشیم.

آسیب ندیدن مشاغل در محدودیت ها اولویت است

ملانوری استاندار خراسان جنوبی روز شنبه این هفته و در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: اعمال محدودیت در محل های تجمعی و شلوغ که خدمات آنها ضرورتی برای مردم ندارد، الزامی است و به این ترتیب مکان هایی همچون تالارهای پذیرایی، رستوران ها، باشگاه های ورزشی و استخرها باید محدود شوند.

او افزود: در هر موضوعی ما باید به گونه ای اقدام کنیم که کمترین آسیب به مشاغل مختلف وارد شود.

ملانوری در این جلسه خبر از رعایت 58 درصدی دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم استان داد و اظهار کرد: رعایت ضوابط بهداشتی، استفاده از ماسک، دقت در فاصله اجتماعی و پرهیز از برگزاری دورهمی ها در کاهش ابتلاها بسیار مؤثر است و بی دقتی در رعایت دستورالعمل ها، افزایش آمار بیماران را به همراه دارد.

ابتلای ۴۹ هم استانی دیگر به کرونا

مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ۱۲۵ آزمایش کرونا در استان انجام شده که ۴۹ آزمایش، مثبت قطعی اعلام شده است گفت: از این تعداد، ۲۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند و ۲۵ نفر نیز نمونه گیری سرپایی شده اند.

او با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۲۸ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری اند افزود: از این تعداد، ۱۴۹ نفر مبتلا به بیماری کرونا بوده و ۱۱ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر از آن‌ها وخیم است.

مطالب مرتبط  دستفروشان به روز بازار بیرجند منتقل شدند

مهدی زاده بیان کرد: در شبانه روز گذشته مورد جدیدی از فوت ناشی از کرونا در خراسان جنوبی نداشتیم و تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در استان همچنان ۹۴۰ نفر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: تاکنون ۲۱ هزار و ۷۹۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.