استفاده از ماسک در محیط‌ بیمارستانی تابع دستورالعمل‌ها است

ولی الله زراعتکار روز یکشنبه داشت: مطالبی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه حراست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با ارسال پیامک به کادر اداری و درمانی بیمارستان‌ها، استفاده از ماسک را برای آنها ممنوع اعلام کرده، از روز گذشته منتشر شده که ضمن تکذیب این موضوع، استفاده از هرگونه وسایل حفاظت فردی از جمله ماسک، توسط پزشکان، کارکنان، دانشجویان و سایر افراد حاضر در محیط‌های درمانی و بهداشتی، تابع دستورالعمل‌های فنی و کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور براساس استانداردهای علمی و تخصصی تهیه شده است و در هر بیمارستان یا مرکز جامع سلامت بستگی به شرایط زمانی و مکانی توسط مسوولان مربوطه برای اجرا ابلاغ می‌شود.

وی تصریح کرد: بنابراین هیچ کدام از واحدهای دیگر از جمله حراست‌ در خصوص اینگونه ضوابط دخالتی نداشته و ندارند.

مدیر حراست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از پزشکان، دانشجویان و همه پرسنل بیمارستان‌ها و مراکز جامع سلامت خواست ضمن مراقبت و هوشیاری کامل در این برهه حساس و توجه نکردن به اینگونه شایعات و جوسازی‌ها، صرفا بر اساس دستورات صادر شده از سوی مدیریت بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت تابعه اقدام کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز روز گذشته اعلام کرد: بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند به عنوان مرکز اصلی که اگر بیمار مشکوک به کرونا داشته باشیم، تجهیز شده است.

محمد دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه مردم استان باید آگاه باشند و مراقبت‌های لازم را انجام دهند اظهار داشت: در هفته‌های اخیر آمادگی لازم در حوزه بهداشت و درمان و همچنین اورژانس پیش بیمارستانی انجام شده و اقدامات لازم صورت گرفته است.

مطالب مرتبط  اهدای 100 سبد غذایی در خوسف

وی با بیان اینکه آمبولانس‌های ما امکانات لازم برای انتقال بیماران مشکوک را دارند تاکید کرد: بیمارستان‌های سطح استان با توجه به اطلاع رسانی که در این خصوص صورت گرفته، از آمادگی لازم برخوردار هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: هفته گذشته بازدیدی از مرز و پایانه مرزی داشته‌ایم و ۲ تیم در این ۲ نقطه مستقر شده‌اند تا افرادی که از کشور افغانستان وارد کشور می‌شوند را مورد بررسی قرار دهند و موارد مشکوک اجازه ورود به کشور داده نخواهد شد.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.