استقبال پرشور بیرجندی‌ها از CNG بعداز سهمیه بندی بنزین

مردانی مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مکلف شده است که یک میلیون و ۶۴۶ هزار خودرو عمومی، از جمله  وانت بار‌ها و تاکسی‌ها را به صورت رایگان در کارگاه‌های مجاز شرکت پخش تبدیل به دوگانه سوز کند.

او با اشاره به اینکه این طرح از خرداد ماه امسال عملیاتی شده افزود: آمار مشخصی از خودرو‌های دوگانه سوز سال ۹۸ در دسترس نیست.
مردانی ادامه داد: از ابتدای امسال حدود هزار نفر در استان در سامانه مربوطه ثبت نام کردند که ۲۵۹ نفر مشمول این طرح شدند.

مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی تصریح کرد: اجرای طرح توزیع گاز مایع، مدیریت صحیح مصرف و توزیع و تسهیل خدمت رسانی به مصرف کنندگان واقعی را به دنبال دارد.

او عنوان کرد: عدالت در توزیع گاز مایع، شفاف سازی قیمت و به دنبال آن نظارت بهتر بر عملکرد توزیع از مزایای اجرای طرح الکترونیک گاز مایع (CNG) است.

مردانی ادامه داد: گاز مایع یکی از مناسب ترین، ارزان‌ترین و دردسترس‌ترین جایگزین‌های عرضه سوخت است و می‌تواند یکی از مهم‌ترین سوخت‌های جایگزین در بخش حمل و نقل باشد.

مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: سوخت CNG (گاز مایع) از متان تشکیل شده و عدد اکتان آن بالاتر از اکتان LPG است که باعث بهسوزی CNG نسبت به سایر فرآورده‌های نفتی می‌شود.

او تصریح کرد: عدد اکتان CNG بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ و عدد اکتان LPG بین ۱۰۵ تا ۱۱۲ است که به بهسوزی خودرو‌ها و محیط زیست کمک می‌کند.

 

منبع:خبرنگاران جوان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  ۵۱ هزار قطعه بچه ماهی تیلاپیا در خراسان جنوبی رهاسازی شد
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.