افزایش موارد بیماری در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها

کامبیز مهدی زاده در خصوص مراسم عزاداری ایام محرم، از مردم خواست: برای ایام شهادت پیش رو به جایی سفر نکنند و در مکانهای سکونت خود عزاداری کنند.
وی افزود: با توجه به در پیش بودن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) و با توجه به وجود رسومات و مراسمی که به خصوص در روستا‌ها وجود دارد، معمولا هر سال شاهد جا به جایی مردم به روستا‌ها هستیم که امسال با وجود بیماری کرونا،از مردم تقاضا می‌شود از جابه جایی چه در داخل و چه به خارج استان خودداری کنند و امسال را در همان مکانی که هستند عزاداری کنند.

مهدی زاده تأکید کرد: برای پیشگیری از انتقال بیماری کرونا عزاداری در مکان‌های غیر مسقف، الزامی بودن استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، توزیع نکردن نذورات و پذیرایی در هنگام برگزاری مراسم و ممنوعیت حرکت دسته جات عزاداری رعایت شود.

وی گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شکایت خود را از طریق سامانه ۱۹۰ مطرح کرده تا همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به بررسی موارد اقدام کنند.

دکتر مهدی زاده در پایان افزود: خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و برنامه ریزی دقیقی که انجام شد نسبت به چند هفته قبل خراسان جنوبی فعلا از وضعیت مناسبی برخوردار است هرچند که در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها ما شاهد افزایش موارد بیماری خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  هشدار مدیریت بحران در پی کاهش دما و وقوع یخبندان
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.