افزایش ۲۱درصدی تردد در خراسان جنوبی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از افزایش ۲۱درصدی تردد، در سه ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

جلال زاده گفت: با توجه به نتایج حاصل از تحلیل داده های ترافیک عبوری، متوسط تردد روزانه سه ماهه ابتدایی پارسال، هزار و ۵۱۲وسیله نقلیه به ازای هر محور بوده است که این فاکتور در سه ماهه ابتدای امسال به بیش از هزار و ۸۰۰وسیله نقلیه رسیده که افزایش بیش از ۲۱درصد را نشان می دهد.
وی افزود: نتایج برگرفته از سامانه های هوشمند ساعات اوج سفر‌های فصل بهار را غالباً در بازه ۱۸تا۲۰ نشان می دهد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در همین زمینه از ابتدای بهار بیش از یک میلیون و ۲۷۷هزار وسیله نقلیه وارد و بیش از یک میلیون و ۲۹۸هزار وسیله نقلیه از استان خارج شدند که بطور میانگین حدود ۳۵درصد از این حجم تردد را ناوگان سنگین جاده ای به خود اختصاص داده است.
جلال زاده افزود: بیشترین حجم سفر‌های ورودی به استان از ابتدای بهار به ترتیب با مبدأ استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و اصفهان، و بیشترین حجم سفر‌های خروجی از استان نیز به مقاصد همین استان‌ها بوده است.
وی با اشاره به اینکه افزایش حوادث جاده ای از نوع واژگونی نیز معضل دیگری در تردد‌های استانی است، گفت: غالباً این حوادث بدلیل خواب آلودگی و عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده که در همین زمینه، برنامه‌ریزی و مدیریت سفر در طی مسیر، بهره‌مندی از امکانات مجتمع‌های خدماتی رفاهی، رعایت نکات ایمنی، استراحت و توقف ۱۵دقیقه‌ای بعد از هر دو ساعت رانندگی، ازجمله راهکار‌های سودمند در کاهش تصادفات به شمار می‌آید.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی افزود: اعمال قانون رانندگان متخلف بصورت هوشمند بوسیله بیش از ۶۰سامانه ثبت تخلف سرعت این مرکز در سه ماهه ابتدای امسال بیش از ۵۳هزار مورد بوده است.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  جریمه ۲۶۸ میلیون ریالی قاچاقچی دارو
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.