امامزادگان باقریه بیرجند؛ در سوگ یاس نبوی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند گفت: همزمان با ایام فاطمیه ویژه برنامه‌های سوگواره یاس نبوی در آستان مقدم امامزادگان باقریه بیرجند برگزار می‌شود.

حجت الاسلام دادخدا خدایی، امروز دوشنبه ۷ بهمن، در حمع خبرنگاران اظهار کرد: به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشا آیین عزداری در آستان مقدس امامزادگان باقریه بیرجند برگزار می‌شود که سخنران این مراسم‌ها حجت الاسلام بهروز رضایی از مبلغان اعزام قم است.

وی افزود: روز چهارشنبه 9 بهمن همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) هیات‌های مذهبی شمال شهر با تجمع در این آستان مقدس به عزداری می‌پردازند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند با بیان اینکه سخنران محوری مراسم روز شهادت در آستان مقدس امامزادگان باقریه حجت الاسلام مختاری امام جمعه موقت بیرجند خواهد بود گفت: این آیین با مداحی مشتاق مالکی همراه است و به نماز جماعت ظهر و عصر ختم می‌شود که امید است با حضور خیل عظیمی از مشتاق اهل بیت شاهد عزاداری باشکوهی در این روز بزرگ باشیم.

خدایی همچنین از برگزاری سوگواره یاس نبوی در هفت بقعه متبرکه شاخص شهرستان بیرجند خبر داد و یادآور شد: آیین سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه یاد شده روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار می‌شود که عزاداری، سخنرانی، روضه‌خوانی و اقامه نماز از جمله برنامه‌های این آیین خواهد بود.

منبع:خبرگزاری ایسنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  تبلیغات زودهنگام برخی نامزدهای انتخاباتی در فضای مجازی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.