• صفحه خانگی
  • >
  • مذهبی
  • >
  • امضای تفاهم نامه برای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر

امضای تفاهم نامه برای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر

صبح امروز تفاهم نامه ای بین مرکز وکلا و ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی امضاء شد.

حجت الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مرکز وکلای استان و ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: این تفاهم نامه با توجه به رویکرد قوه قضائیه در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و توجه به حقوق عامه امضاء شد.

او افزود: از جمله اهداف این همکاری ایجاد زمینه مشارکت فعال وکلا و کارشناسان قوه قضائیه در جهت اجرای ۲ فریضه امر به معروف و نهی از منکر و همچنین ایجاد زمینه حمایت هر چه بیشتر از آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده است.

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: این تفاهم نامه به مدت ۵ سال به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

همکاری ۲۶ نهاد برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر

سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز در این جلسه گفت: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۶ نهاد در زمینه امر به معروف و نهی از منکر فعالیت دارند که برخی از این نهاد‌ها وظایف خود را بهتر از بقیه به انجام می‌رسانند.
او افزود: با برخی از دستگاه‌ها که تلاش کمتری را در این زمینه انجام می‌دهند، جلساتی برگزار شده تا این نهاد‌ها نیز فعالیت‌های خود را افزایش دهند.
سردار قاسمی ادامه داد: همکاری دستگاه‌هایی مانند نیروی انتظامی و دادگستری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر جای تحسین دارد.

مطالب مرتبط  امکان مقایسه برق بها در قبض‌های جدید مشترکین

امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده است

آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: امر به معروف و نهی از منکر جزو مسائلی است که مظلوم واقع شده است و این مسئله از مظلومیت انسان خبر می‌دهد.

او افزود: فردی مانند یک کشاورز برای رشد دادن گیاهانش زحمت‌هایی می‌کشد و کار‌های مختلفی را انجام می‌دهد و حال باید دید که ما برای رشد نهال اسلام چه کاری انجام داده ایم؟

آیت الله عبادی اظهار کرد: ساختن به سختی انجام می‌شود، اما تخریب زمان زیادی را نیاز ندارد و دشمن نیز با هر وسیله‌ای که بتواند دست به تخریب انسان و جامعه می‌زند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: طبق سخن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید از هر لحظه برای خدمت استفاده کرد و نباید زمان را از دست داد.

 

منبع : باشگاه خبر نگاران جوان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.