اورژانس نهبندان در قالب تفاهم‌نامه سه‌ جانبه تکمیل می‌شود

پروژه نیمه‌ تمام اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان که یکی از نیازهای اساسی این شهرستان مرزی و پرتردد است، در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه بین استانداری خراسان جنوبی، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بنیاد برکت تکمیل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند گفت: در حال حاضر برای تکمیل ساختمان اورژانس بیمارستان نهبندان ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محمد دهقانی فیروزآبادی روز شنبه افزود: براساس این تفاهم‌نامه سه جانبه ۱۰ میلیارد تومان تعهد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که هفته گذشته سه میلیارد تومان به حساب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند واریز شد.

وی گفت: به دنبال سفر اخیر معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نهبندان و نشست معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه و رییس شبکه بهداشت و درمان نهبندان با مدیرکل دفتر منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت در اول مهرماه مبلغ ۳۰ میلیارد ریال بابت پروژه اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان تخصیص داده و به حساب دانشگاه واریز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند سهم بنیاد برکت را پنج میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با حمایت و پیگیری استاندار خراسان جنوبی، از این رقم نیز مقرر شد تا هفته آینده ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط بنیاد برکت پرداخت شود.

وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود ۵۰ درصد اعلام و اضافه کرد: پروژه اورژانس شهید آتشدست نهبندان از پروژه‌های اولویت‌دار طرح تحول سلامت است و از سال ۹۴ توسعه و افزایش بنای اورژانس نهبندان در دستور کار قرار گرفت.

دهقانی گفت: ۳۰۰ میلیون تومان برای فونداسیون بخشی از اورژانس این شهرستان در سال ۹۴ اختصاص یافت اما بعد از آن کار متوقف شده بود.

مطالب مرتبط  خراسان جنوبی به عنوان یک قطب پهبادی در کشور شناخته می‌شود

وی ادامه داد: سال ۹۷ یکی از اولویت‌های جدید هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند این بود که عملیات اجرایی اورژانس بیمارستان نهبندان حتما آغاز شود و توسعه یابد.

وی گفت: بخش آی سی یو نیز به اورژانس بیمارستان نهبندان الحاق شد و زیربنای ۷۰۰ متری آن به یک هزار و ۴۰۰ متر مربع افزایش یافت.

دهقانی عنوان کرد: همچنین سال ۹۸، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ۴۰۰ میلیون تومان از منابع دانشگاه به این پروژه اختصاص یافت.

وی افزود: سال ۹۷ قرارداد توسعه اورژانس نهبندان با پیمانکار منعقد و ۲۷ اسفند همان سال کار آغاز شد که پیش بینی می‌شد حدود هشت میلیارد تومان شامل پنج میلیارد تومان در قالب قرارداد پیمانکاری و سه میلیارد تومان خرید پیمانکاری برای اجرای آن نیاز باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: سال ۹۸ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به طرح توسعه اورژانس بیمارستان نهبندان تزریق شد تا کار متوقف نشود.

وی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل منابع داخلی دانشگاه به صورت نقدینگی در اختیار پیمانکار قرار گرفته است تا کار ادامه یابد.

دهقانی بیان کرد: در مجموع ۳.۵ میلیارد تومان در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به این پروژه اختصاص یافته است و در حال حاضر اورژانس بیمارستان نهبندان حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت‌های اخیر، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ۱۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است که از محل اعتبارات ملی و استانی و بنیاد برکت تامین خواهد شد.

مطالب مرتبط  ارائه خدمات توانبخشی هلال احمر به ۶۲۸ بیمار در خراسان جنوبی‌

«قاسم جان بابایی» معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۷ شهریور امسال در سفر به نهبندان از بیمارستان شهید دکتر احمد آتشدست و ساختمان در حال احداث اورژانس این بیمارستان بازدید کرد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است.

بیمارستان شهید آتشدست نهبندان در چهار راه ارتباطی سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان قرار گرفته و یکی از مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است.

منبع :ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.