ایجاد درآمد پایدار، با راه اندازی کارخانه فرآوری گل نرگس در خوسف

استاندار خراسان جنوبی گفت: درآمد پایدار، با ورود شهرداری خوسف به راه اندازی کارخانه فرآوری گل نرگس ایجاد می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی در نشست اعضای شورای اسلامی شهر خوسف با بیان اینکه منطقه زرخیز شهرستان خوسف علاوه بر وجود علما و دانشمندان صاحب نام، از ظرفیتهای بیشمار دیگری نظیر معادن مس،طلا و گل نرگس و… برخوردار است گفت: بنا به اهدافی که مورد تأکید ستاد توسعه خاوران است، باید با استفاده از ظرفیتهای هر منطقه برای دستیابی به توسعه پایدار، همه جانبه و متوازن آن اقدام نمود.

ملانوری گفت: شهرداری، نهاد عمومی غیردولتی است که باید با بهره گیری از ظرفیتهای موجود خلق درآمد کرده و از آن در ارتقاء سطح مدیریت شهری بهره ببرد.

وی با بیان اینکه یکی از مزیت های شهر خوسف ظرفیت گردشگری است که باید در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهردار قرار گیرد، پیشنهاد داد: شهردار سند توسعه درآمدهای شهری را بر پایه ظرفیتهای شهرستان خوسف تهیه و بر اساس آن اقدام نماید.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که میزان اختصاص اعتبارات دولتی در حوزه کمک به شهرداریها بر اساس قانون کاملاً مشخص است و فقط به حوزه اصلاح معابر و آتش نشانی ها تعلق می گیرد گفت: از آن جایی که اعتبارات دولتی محدود است و هیچ گاه پاسخگوی نیازهای شهرداریها نیست، لذا ما باید برای درآمد زایی نوع نگاهمان را عوض کنیم و اعتبارات شهرداری ها بر مبنای اعتبارات محلی تأمین گردد.

وی با اشاره به ظرفیتهای شهرستان خوسف در تامین اعتبار برای شهرداری گفت: به عنوان مثال فعالسازی یکی از معادن منطقه به نام شهرداری و یا احداث و راه اندازی کارخانه اسانس گیری گل نرگس از جمله اقداماتی است که در راستای درآمدزایی شهرداری در خوسف می توان انجام داد.

مطالب مرتبط  محمدآباد پسکوه قاینات رکورددار بارندگیها

ملانوری با بیان اینکه مجموع ۲۰میلیون شاخه گل نرگس تولیدی استان در اختیار شهرستان خوسف قرار دارد که می تواند فرصت کم نظیری برای سرمایه گذاری باشد گفت: ارائه طرح در زمینه بهره برداری از گل نرگس، از طریق ستاد توسعه خاوران یا سازمان همیاری شهرداریها مورد حمایت قرار می گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد؛ با ورود شهرداری، در آینده نزدیک کارخانه محصولات گل نرگس را در شهرستان خوسف دایر نماییم.

 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.