بازاریان خراسان‌جنوبی 30 هزار ماسک تولید کردند

بازاریان خراسان‌جنوبی 30 هزار ماسک تولید کردند/ راه‌اندازی نمایشگاه بهاره مجازی جهت کمک به واحدهای صنفی

حیدری گفت: با استفاده از ظرفیت خیرین بازاری خراسان جنوبی حدود ۳۰ هزار ماسک تولید و توزیع شده و در حال حاضر مواد اولیه برای تولید ۵۰ هزار ماسک دیگر وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالرضا حیدری مسئول سازمان بسیج اصناف خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، در مورد اقدامات پیشگیرانه بسیج اصناف در بحث ویروس کرونا در خراسان جنوبی اظهار کرد: سازمان بسیج اصناف همزمان با شیوع بیماری ویروس کرونا در راستای خدمت رسانی به مردم چند برنامه جدید را در دستور کار خود قرار داد.

وی با بیان این‌که یکی از مهمترین چالش‌هایی که اغلب مردم کشور با آن مواجه هستند کمبود ماسک‌ و مواد شوینده بود، افزود: بسیج اصناف استان وارد میدان شد و با هماهنگی بسیج سازندگی و صنوف مختلف اتحادیه خیاطان و تولیدکنندگان مقررشد تا کوتاه‌ترین راه ممکن برای تامین نیاز ماسک از طریق خیرین خیر اندیش محقق شود.
تولید و توزیع 30 هزار ماسک توسط بازاریان/ ظرفیت تولید 50 هزار ماسک جدید
مسئول سازمان بسیج اصناف خراسان‌جنوبی بیان کرد: بر همین اساس با استفاده از ظرفیت خیرین بازاری استان حدود ۳۰ هزار ماسک تولید و توزیع شده که درحال حاضر مواداولیه برای تولید ۵۰ هزار ماسک دیگر وجود دارد.
حیدری عنوان کرد: در چند روز گذشته حدود ۶ هزار ماسک، یک هزار عدد مایع ضدعفونی کننده دست و دستکش بصورت صلواتی توزیع شده است.
وی اظهار کرد: باتوجه به این‌که واحدهای تولیدی بسیاری در سطح استان و رده‌های بسیج برای تولید ماسک اعلام آمادگی کردند اما باکمبود پارچه و مواد اولیه مواجه هستیم که ان‌شاءالله با هماهنگی و پیگیرهایی که به صورت متمرکز در حال انجام است نیاز شهرستان‌ها و واحدهای تولیدی تامین خواهد شد.
نقش آفرینی بسیج اصناف در حوزه نظارت و بازرسی
مسئول سازمان بسیج اصناف خراسان جنوبی گفت: باتوجه به شرایط فعلی که موجب سوء استفاده افراد فرصت طلب شده، بسیج اصناف با نقش آفرینی بسیجیان در حوزه نظارت و بازرسی در امر بازرسی بخصوص احتکار ماسک‌های بهداشتی همکاری دارند و الحمدالله با گزارشاتی که به بسیج اصناف در خصوص احتکار برخی از مواد شوینده وبهداشتی و ماسک‌ها ارائه شداقدام مناسبی صورت گرفته است.
حیدری خطاب به محتکرین، اظهار کرد: محتکرین بدانند با ظرفیت بسیج، ماسک‌های بهداشتی به اندازه کافی تولید می‌شود لذا از این اقداماتی که با جان مردم بازی می‌کند دست بردارند.
راه‌اندازی نمایشگاه بهاره مجازی جهت کمک به واحدهای صنفی
وی افزود: پیرو اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا که منجر به کاهش جدی فروش بسیاری ازصنوف سنتی وبرخی از صنوف اینترنتی شده و از آنجایی که فروش نوروزی و بازار عید یکی از منابع اصلی درآمد صنوف در طول سال محسوب میشود و بیم آن است که تعداد زیادی از واحدهای صنفی در آینده دچار مشکل شوند لذا “طرح ملی جشنواره بهاره مجازی یا نمایشگاه بهاره مجازی” راه اندازی شده تا واحد های صنفی با عرضه محصولات خود در شبکه فروش مجازی و در سایت‌های فروش استانی از این فرصت استفاده کنند.
رئیس سازمان بسیج اصناف خراسان جنوبی گفت: این جشنواره بهاره مجازی با مشارکت اتاق اصناف ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بسیج تخصصی اصناف با هدف پایین آوردن آسیب‌های وارده بر واحدهای صنفی راه‌اندازی شده است. ان‌شاءالله با همکاری هماهنگ بین بخش حاکمیتی، خصوصی و مردمی شاهد تلاش موثری برای مقابله با آثار منفی اقتصادی در شرایط فعلی خواهیم بود.
حیدری خاطرنشان کرد: آدرس اینترنتی طرح ملی جشنواره بهاره مجازی یا نمایشگاه بهاره مجازی www.bahar99.ir است.
وی افزود: درحال حاضر در برخی از نقاط استان بسیجیان با رعایت نکات بهداشتی اقلام و مایحتاج مردم را از مغازه تحویل گرفته و درب منازل تحویل مردم می‌دهند.
رئیس سازمان بسیج اصناف خراسان جنوبی بیان کرد: حضور و حمیت بازاریان در تمام برهه‌های حساس اجتماعی،سیاسی، اقتصادی بر کسی پوشیده نیست لذا شیوع این ویروس بسیاری ازبازاریان را به لحاظ گردش مالی، مستاجر بودن، ، رکود و چک‌های متعدد در تنگنای سختی قرار داده است.
هوای کسبه ضعیف را داشته باشید
حیدری عنوان کرد: لذا نیاز است بزرگان بازار که به نسبت از شرایط مالی بهتری برخوردارند از جمله مالکان حقیقی وحقوقی مغازه‌ها، هوای کسبه ضعیف را داشته باشند وم هلت به مستاجران واحدهای صنفی بازار و بدهکاران بدهند.
وی ادامه داد: همچنین  میتوانند با اعمال تاخیر در وصول چک زمینه مناسب تری را برای مستاجران فراهم کنند چرا که در این شرایط این اقدامات بهترین فرصت برای تجلی معنای “الکاسب حبیب الله” است.
/دانا
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  انهدام باند توزیع کننده مواد مخدر صنعتی در بیرجند
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.