با افزایش موارد تست سرپایی رنگ شهرستان طبس تغییر کرد

با افزایش موارد تست سرپایی در شهرستان طبس رنگ این شهرستان از آبی به زرد تغییر پیدا کرد.

شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس در خراسان جنوبی گفت: در ۱۰ روز گذشته به طور متوسط روزانه ۱۳ بیمار کرونا مثبت بستری در سطح بیمارستان شهرستان طبس داشته ایم که ۳۰ درصد از موارد کرونا مثبت استان را شامل می‌شود.

او گفت: به طور متوسط روزانه در شهرستان طبس حدود ۱۶ مورد کرونا مثبت از طریق تست‌ها شناسایی می‌شود که حدود ۲۸ درصد از کل موارد کرونا مثبت استان را شامل می‌شود.

شریف زاده گفت: در طی این دو هفته شاهد کاهش موارد کرونا مثبت در این شهرستان بودیم، اما با این وجود رنگ این شهرستان از آبی به زرد تغییر پیدا کرده است.

در رنگ بندی جدید شیوه نامه تغییر پیدا کرده است قبلا در رنگ بندی تنها موارد کرونا مثبت بستری در بیمارستان اعمال می‌شده، اما در رنگ بندی جدید علاوه بر این مورد، موارد تست مثبت سرپایی هم اعمال می‌شود.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس در خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر در سطح شهرستان بیرجند ۵ مرکز تجمیعی واکسیناسیون فعال است که در مراکز جامع سلامت مهرشهر، جوادیه و سجادشهر تنها واکسن سینوفارم تزریق می‌شود سایر واکسن‌ها ده دزی هستند که در این مراکز، چون تعداد مراجعین کم است تزریق نمی‌شود.

او گفت: در دو مرکز تجمیعی واکسیناسیون شعبانیه و غدیر بیرجند تمام واکسن‌های کرونا تزریق می‌شود.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  سخاوت کویر، میوه‌ای بهشتی را روزیِ کشاورزان کرد / رویش دردانه‌هایی سبز از دل خاک‌های تفتیده
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.