برخی مدارس خراسان جنوبی تعطیل شد

تعطیل

برخی مدارس شهری و روستایی استان خراسان جنوبی در پی بارش باران و برف امروز (شنبه) ۲۱ دی ماه تعطیل اعلام شد.

سید علی حسینی رییس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بر اثر بارندگی‌ شدید تمامی مدارس شهرستان درمیان به جز دانش آموزانی که امتحان نهایی دارند، امروز تعطیل است.
سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همچنین مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهرستان قاینات تعطیل و امتحانات داخلی این مدارس لغو است.
وی اظهار داشت: مدارس روستای خرو شهرستان فردوس و مدارس ابتدایی و متوسطه اول روستای چنشت شهرستان سربیشه هم امروز تعطیل است.
حسینی گفت: سایر مدارس استان در حال حاضر باز و دایر است.
سامانه بارشی که از دیروز (جمعه) در خراسان جنوبی فعال شد به صورت بارش باران و برف تمامی این استان را فرا گرفته است.
بنا به اخطاریه جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با تقویت فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما بارش سنگین باران و برف، در مناطق مرتفع احتمال تگرگ، رگبار و رعد و برق، وزش تندباد، تشکیل مه و یخبندان پیش بینی می‌شود.
بر این اساس تا روز دوشنبه وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن برخی مسیل‌‎ها، لغزندگی سطح جاده، کاهش دید در اثر شدت بارش و تشکیل مه، محتمل است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز از آماده باش کامل تمامی دستگاه‌های اجرایی برای گذر از شرایط جوی پیش رو خبر داد.
سید کمال‌الدین میرجعفریان که روز جمعه ریاست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان را برعهده داشت، با تاکید بر این موضوع، مدیران را به انجام اقدامات پیشگیرانه مکلف کرد.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  ششمین محموله امدادی خراسان جنوبی آماده ارسال برای سیل زدگان است
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.