بررسی نوسانات قیمت‌ها در بازار

 معاون اقتصادی استاندار صبح امروز در جلسه تنظیم بازار استان با اشاره به تشدید نظارت بر بازار در پی افزایش قیمت یا کمبود برخی کالا‌های اساسی مردم گفت: تعیین قیمت‌ها کشوری است و با تشدید نظارت‌ها می‌توان بر نوسان قیمت و یا گران فروشی‌ها نظارت کرد.

عابدی افزود: اگر همیاری اعضای کارگروه تنظیم بازار و دستگاه‌های نظارتی با مجموعه بازرسی استان به نحو احسنت انجام شود، موفق خواهیم بود.

رئیس سازمان سمت استان هم از تشدید نظارت بر انبار‌های استان خبر داد و گفت: کنترل انبار‌ها نیز بر کنترل قیمت و نوسان آن در بازار تاثیرگذار است.

جرجانی افزود: با انبار‌های غیر رسمی که در سامانه ما ثبت نیستند برخورد قانونی می‌کنیم و می‌توانیم با این روش بخشی از نوسانات قیمت بازار را کنترل کنیم.

وی در خصوص کمبود روغن موجود در بازار و افزایش قیمت این محصول نیز گفت:این موضوع کشوری است و منتظر تصمیمی هستیم که بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور مبنی بر تامین روغن پایه گرفته شود.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت استان نیز گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۲۵ هزار بازرسی در قالب ۵ طرح نظارتی داشتیم که ۷۵۱ پرونده به ارزش ۷ میلیارد و ۶۲۷ میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارسال و ۱۶ میلیارد ریال به مردم بازگشت داده شد.

تهوری با اشاره به اینکه از ابتدای سال نیز بیش از ۱۴ هزار تماس مردمی با سامانه ۱۲۴ داشته ایم، افزود: برخی کالا‌ها مثل مرغ و تخم مرغ نوسان قیمت داشته که هم اکنون تخم مرغ ۵۰۰ تومان کاهش و مرغ افزایش قیمت داشته است.

مطالب مرتبط  دستگیری ۲ متخلف شکار و صید در طبس
منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .