برفروبی بیش از ۵ هزار کیلومتر از محور‌های خراسان جنوبی

بیرجند

بیش از ۵ هزار و ۴۵۰ کیلومتر از راه‌های خراسان جنوبی در شبانه روز گذشته برفروبی شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت : برای باز نگاه داشتن محور‌ها تاکنون ۷۸ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۱۶۰ نیروی راهداری با استفاده از حدود ۲ هزار و ۵۱۶ تن شن و نمک برای برف‌روبی مکرر ۵ هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه‌های استان اقدام کرده اند.

او افزود: در سه روز اخیر نیرو‌های راهداری به ۹۲ دستگاه خودرو گرفتار در برف و یخبندان جاده‌های استان امداد رسانی کرده اند و به ۷۰ مسافر و سرنشین گرفتار نیز اسکان داده شده است.

شهامت بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده برف‌روبی در راه‌های فرعی و روستایی استان توسط تیم‌های راهداری از صبح دیروز با کمک دهیاران در شهرستان‌های مختلف انجام می‌شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان عنوان کرد: با توجه به اینکه اولویت اول بازگشایی راه‌های اصلی و سپس فرعی و روستایی است، تاکنون ۱۹۸ محور روستایی بازگشایی و تمام راهداران در غالب اکیپ‌های عملیاتی به صورت شبانه روزی در حال انجام عملیات برفروبی برای بازگشایی محور‌های روستایی مسدود است.

او اظهار کرد: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.

شهامت همچنین به رانندگان گفت: با توجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و ضمن همکاری با پلیس راه و تیم‌های راهداری، تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ، چراغ چشمک زن، جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفای حریق را همراه داشته باشند.

مطالب مرتبط  واژگونی سواری زانتیا در محور دستگرد - سربیشه
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.