برگزاری سوگواره احلی من العسل به صورت مجازی

نهمین سوگواره احلی من العسل همزمان با ششم محرم الحرام به صورت مجازی در ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان این که مراسم نمادین سوگواره احلی من العسل ساعت 10 صبح امروز با اجرای کاروان رهپویان حضرت قاسم (ع) در آستانه مبارکه امام زادگان باقریه بیرجند برگزار می‌شود گفت: در این مراسم ۴۰دانش آموز نوجوان با رعایت شیوه‌های بهداشتی در فضای باقریه بیرجند حضور خواهند داشت.

واقعی افزود: سوگواره احلی من العسل متناسب با شرایط کرونایی و بهره‌مندی از بستر شبکه شاد به‌عنوان یک از بهترین نمونه‌ای استفاده از فضا‌های مجازی برگزار خواهد شد.

وی بر نهادینه شدن فرهنگ عاشورایی در نسل نو تأکید کرد و گفت: در سال‌های اخیر مراسم سوگواره احلی من العسل به نام حضرت قاسم بن الحسن برگزار می‌شود، لذا این سوگواره برای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی نه‌تن‌ها جای خود را در جامعه بازکرده ، بلکه در گفتمان جهانی نیز بازتاب فروانی داشته است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: برگزاری این سوگواره، فارغ از چارچوب‌های سازمانی، کاری هدفمند و اثرگذار با یک‌شور آغاز و به یک شعور در جامعه هدف پایان می‌یابد.

به گفته واقعی، نهمین دوره سوگواره احلی من العسل در قالب‌های سه گانه‌ی مراسم نمادین و محدود حضوری در مراکز استان، کاروان رهپویان حضرت قاسم(ع) و اجرای گروه‌های سرود سیار در محله ها، بارعایت پرتکل‌های بهداشتی و پویش مجازی و جمع آوری آثار از اول محرم تا روز اربعین حسینی در بخش‌های مختلف ادبی، معرفتی و هنری درشبکه شاد برگزار می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  اعلام نتایج بازبینی آثار پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.