بسته پسا کرونا در حوزه ورزش و جوانان تدوین می شود

بیرجند – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در حال تهیه و تدوین بسته پسا کرونا برای بخش ورزش استان هستیم که در این بسته افزایش زمان استفاده شهروندان از باشگاه‌های خصوصی مد نظر است.

حسن عزیزی روز دوشنبه در ارتباط زنده با خبرنگاران از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با اشاره به  تعطیل شدن باشگاه‌های دولتی و خصوصی پس از شیوع ویروس کرونا گفت: بسته اعطای تسهیلات قرض الحسنه با توجه به سطح باشگاه‌ها و میزان ضرر و زیان آنها تدوین شده که از ۵ تا ۲۰ میلیون تومان متفاوت بوده اما هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

وی از ارائه بسته کمک حمایتی و معیشتی به ۵۲ نفر از مربیان و باشگاه داران استان خبر داد و افزود: افراد در قالب این بسته حمایتی از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بهره مند شدند و تا پایان فروردین ماه مرحله دوم واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه باشگاه‌های ورزشی با اولویت کمتر برخوردار در بسته حمایتی شناسایی می‌شوند گفت: پویش بخشش اجاره یا تخفیف به زودی در استان راه‌اندازی خواهد شد تا بتواند در تامین بخشی از هزینه‌های باشگاه‌های خصوصی کمک کند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: با تهیه لیست باشگاه‌هایی که بیشترین آسیب را دیده‌اند امیدواریم که تسهیلات ملی از ۵ تا ۲۰ میلیون تومانی به استان تزریق شود.

وی کمک به باشگاه‌های ورزشی از محل اعتبارات هیات‌ها را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: این کمک‌ها با واگذاری برنامه‌هایی از جمله اردوهای استعدادیابی به صورت بلاعوض در اختیار باشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

عزیزی با تاکید بر لزوم ادامه همکاری باشگاه‌داران در کنترل ویروس کرونا گفت: اگر خداوند یاری کند و مجوز داشته باشیم امید است در آینده نزدیک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بتوان نسبت به بازگشایی باشگاه‌ها اقدام کرد.

مطالب مرتبط  خراسان جنوبی بدون فوتی کرونا

وی در این نشست خبری مجازی ادامه داد: امسال نخستین سند موضوعی حوزه جوانان برای اشتغال فراگیر و پایدار با کمک دستگاه‌های متولی تهیه و تدوین می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: محور این سند کمک دستگاه‌های اجرایی است که با تقسیم کار مشخص در حوزه‌های کارآفرینی ایفای نقش می‌کنند تا به توانمندسازی، مهارت افزایی، ایجاد اشتغال و کارآفرینی جوانان منجر شود.

وی با بیان اینکه در سال جدید با برنامه مدون عملیاتی، سال طلایی دوران حمایت از جوانان را رقم می‌زنیم اظهار داشت: بسته حمایتی ویژه برای وام قرض الحسنه اشتغالزایی در سطوح مشاغل خرد، متوسط، خویش فرمایی و کارفرمایی نیز امسال اعطا می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی  همچنین از تدوین بسته مالی در تعامل و تفاهم با مجموعه بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت خبر داد و گفت: امید است به صورت منسجم و هدفمند متناسب با ظرفیت‌های استان حمایت‌های ویژه‌ای در این قالب از جوانان داشته باشیم.

وی با اشاره به برنامه‌های ورزش و جوانان برای موضوع ازدواج گفت: از آنجا که به خاطر شیوع ویروس کرونا بسیاری از ازدواج‌ها به ماه‌های آینده منتقل شده لذا پیش بینی می‌شود بین ۱۰ تا ۱۱ هزار فقره وام ازدواج تا سقف ۵۰ میلیون تومان به هر کدام از زوجین پرداخت شود که زوج‌های جوان می‌توانند این وام قرض الحسنه را با یک ضامن و یک سفته دریافت کنند و بازپرداخت آن نیز هفت ساله است.

عزیزی با تاکید بر اینکه پیگیری‌ها بر این است که هیچ زوجی در نوبت دریافت وام در مجموعه بانک‌های عامل استان قرار نگیرد گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت هم امسال تلاش می‌شود با تقویت مهارت محوری فضایی ایجاد کنیم که جوانان متناسب با رسته‌های شغلی مورد نیاز براساس علاقه مندی به سمتی هدایت شوند تا بتوانند از تسهیلات استفاده و مهارت‌های لازم را دریافت کنند.

مطالب مرتبط  سند توسعه جامعه عشایری به‌روزرسانی شود

وی با بیان اینکه گسترش کمی و کیفی سازمان‌های مردم نهاد استان نیز در حوزه جوانان به طور جدی پیگیری می‌شود اضافه کرد: امیدوایم  امسال سال شکوفایی سازمان‌های مردم نهاد جوانان باشد.

وی با بیان اینکه سال گذشته شاهد افزایش ۴۱ درصدی اعتبارات حوزه جوانان بودیم گفت: این موضوع در شرایطی اتفاق افتاد که اعتبارات هیات‌های ورزشی ۷۵ درصد کاهش داشت لذا بیانگر نوع نگاه وزارت ورزش و جوانان  این مهم است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی همچنین با اشاره به لزوم ایجاد خانه جوانان در استان گفت: پیگیری‌های لازم برای استفاده از ۲۷ صدم درصد اعتبارات عمرانی برای ساخت خانه جوانان مرکز استان ادامه دارد  تا بتوانیم با کمک جوانان فضای جدیدی را فعال کنیم.

وی از برنامه ویژه‌ای برای کمک به تجهیز خانه جوانان شهرستان‌ها خبر داد و گفت: امید است با این اقدامات شهرستان‌ها از فضای حداقلی اداری برای پیگیری امور سازمان‌های مردم نهاد جوانان بهره مند شود.

عزیزی بر لزوم  تاسیس سازمان مردم نهاد جوانان در شهرستان هایی همچون بشرویه تاکید کرد و گفت: این موضوع به پیگیری امور با نگاه متوازن کمک می‌کند که نیاز است جوانان این شهرستان در قالب تشکل‌ها برنامه‌های حوزه جوانان را پیگیری کنند.

وی با اشاره به برگزاری ۱۶۰ دوره و کارگاه با موضوع ازدواج در استان گفت: امسال نیز با همین برآورد  برنامه‌ها را شروع می‌کنیم و غنی سازی اوقات فراغت نیز در دستور کار خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به وجود ۳۵ سازمان مردم نهاد در استان گفت: امیدواریم امسال بتوانیم این تعداد را حداقل به ۳۰ تا ۵۰ درصد رشد دهیم.

مطالب مرتبط  تاکید استاندار خراسان جنوبی بر رعایت اصل بی‌ طرفی در انتخابات

وی بر پیگیری موضوع شناسنه ملی و ثبت سمن‌ها نیز تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی را مکلف می‌کنیم که درخصوص احصا، شناسایی و معرفی فعالیت‌های قابل واگذاری به دبیرخانه ستاد امور جوانان اقدام کنند.

عزیزی با اشاره به اقدامات خودجوش سازمان‌های مردم نهاد در مباحث مربوط به پیشگیری از کرونا گفت: مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در تولید اقلام بهداشتی و توزیع برای مناطق کمتر برخوردار بسیار تعیین کننده بود تا بتوانیم با همدلی از بحران کرونا عبور کنیم.

وی با اشاره به تدوین بسته پسا کرونا در حوزه ورزش و جوانان افزود: امیدواریم بتوانیم در آن دوران اقدامات محتوایی و اثرگذاری را با جهش خوب رقم بزنیم که این مهم در برنامه و تقویم مجموعه سازمان‌های مردم نهاد جوانان هم لحاظ شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: اردوهای بسیار خوبی پیش بینی شده از جمله در قالب طرح رویش ۲۱ اردوی هویتی و گردشگری مبتنی بر راه اندازی کسب و کارهای این حوزه در نقاط مختلف برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراکز منش شکوفایی جوان نیز در برخی شهرستان‌ها راه اندازی می‌شود گفت: برای طرح سرباز مهارت نیز بسته هزار نفری را لحاظ می‌کنیم که به صورت رایگان اجرا می‌شود.

عزیزی به نگاه ویژه استاندار در حوزه ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: امید است با این نگاه و برخورداری از مجمع پرتوان در استان سال پیش رو نقطه آغازین حرکت طلایی در حوزه جوانان باشد.

وی ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد که در مبارزه با کرونا بدون هیچ چشمداشتی همکاری داشتند مورد حمایت قرار می‌گیرند و با انعقاد قراردادهایی بخشی از هزینه‌های آنها تامین خواهد شد.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.