بهره‌مندی بانوان هنرمند از تسهیلات بنیاد کرامت رضوی

بانوان هنرمند صنایع‌دستی خراسان جنوبی برای دریافت یک میلیارد تومان تسهیلات بنیاد کرامت رضوی معرفی شدند.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت:  ثبت نام هنرمندان از دی پارسال در استان آغاز شد.

حمید عباس زاده افزود: در حال حاضر یکی از مهمترین چالش‌هایی که صنایع‌دستی و هنرمندان با آن مواجه هستند شیوع ویروس کروناست که بالتبع باعث ایجاد مشکلاتی از جمله کاهش بازاریابی و فروش محصولات تولیدی هنرمندان و در نتیجه عدم وجود نقدینگی در بحث تامین مواد اولیه شد.

وی گفت: برای حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی، تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین وزارت متبوع، بنیاد کرامت رضوی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران منعقد و تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار هنرمندان صنایع‌دستی و به طور مشخص بانوان با اولویت زنان سرپرست خانوار قرار گرفت.

عباس‌زاده افزود: در استان نیز با تکمیل و ارسال اطلاعات و مدارک واجدین شرایط ۴۳ نفر از هنرمندان استان برای دریافت وام تایید شدند و اسامی هنرمندان به منظور پیگیری امور مربوط به دریافت تسهیلات به شهرستان‌های اعلام شد.

به گفته وی به تفکیک شهرستان بشرویه ۵ نفر، قاین ۶ نفر، خوسف ۳ نفر، بیرجند ۱۵ نفر، درمیان یک نفر، سرایان ۵ نفر، نهبندان ۵ نفر، فردوس یک نفر و طبس ۲ نفر از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  کسب ۶ رتبه برتر در دهمین جشنواره نوجوان سالم‌
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.