بهره مندی بیش از ۳۵ هزار نفر از اجرای طرح ناظران سلامت

از ابتدای اجرای طرح ناظران سلامت در خراسان جنوبی تا کنون ۳۵ هزار و ۷۱۳ نفر از اجرای طرح ناظران سلامت بهره‌ مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: طرح ناظران سلامت در چارچوب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری اعضای جوان و داوطلب در قالب مشارکت با شبکه بهداشت و درمان جهت بازرسی از اصناف با هدف کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی از ۱۵ آذرماه پارسال آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
محمدرضا رضایی اجرای طرح ناظران سلامت را در کاهش آمار مبتلایان به کرونا تاثیرگذار دانست و افزود: در چارچوب این طرح نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مراکز اداری، تجاری و عمومی توسط تیم‌های متشکل از اعضای جمعیت هلال احمر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در صورت استمرار بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی، مراتب برای انجام اقدامات لازم به دانشگاه علوم پزشکی گزارش و برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.

رضایی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۵ هزار و ۹۴۱ مورد بازرسی از اماکن انجام شده است، عنوان کرد: از آغاز اجرای این بازرسی‌ها ۳۵ هزار و ۷۱۳ نفر با همراهی داوطلبانه چهار هزار و ۸۶ نفر روز از جوانان هلال احمر تحت پوشش خدمات این طرح قرار گرفته اند.

وی گفت: خوشبختانه با اجرای طرح ناظران سلامت عادی‌انگاری در اماکن عمومی کاهش یافته و روند ابتلا به کرونا هم در هفته‌های اخیر سیر نزولی داشته است که امیدواریم با همراهی مردم این روند ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  خراسان جنوبی منتظر افزایش دما
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.