بهره مندی ۳۱۸۳ بیمار صعب العلاج و خاص از خدمات درمانی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی از ارائه خدمات حمایتی و درمانی به ۳۱۸۳ بیمار صعب العلاج و خاص در استان خبر داد.

سیدرضا حسینی از ارائه خدمات حمایتی و درمانی به ۳۰۷۷ بیمار صعب العلاج و ۱۰۶ بیمارخاص در سطح استان خبر داد

وی افزود: پیگیری و انجام فعالیت‌های تسهیل گری برای رفع مشکلات بیماران خاص در اولویت قرار دارد و این حمایت‌ها در فرآیند‌های درمانی، تأمین دارو‌های مورد نیاز و پرداخت مساعدت‌های مالی به صورت مستمر انجام می‌شود.

حسینی  به فرآیند شناسایی بیماران صعب العلاج از طریق نهاد‌های حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و نیز مددکاران دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: این بیماران دغدغه‌ها و مشکلات فراوانی برای درمان دارند و اکثرا نیز با مشکلات معیشتی روبرو هستند، بر این اساس وظیفه داریم که با حمایت و مساعدت مستمر آرامش خاطر را برای این عزیزان فراهم کنیم.

به گفته وی در راستای حمایت از مددجویان تحت حمایت، با برنامه ریزی‌های انجام شده، هزینه‌های درمانی بیماران سرطانی و شیمی درمانی تا ۱۰۰ درصد در بخش بستری و در بحث هزینه‌های دارو تا ۹۵ درصد تامین می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی افزود: علاوه بر موارد فوق، در راستای بهبود هر چه سریعتر این مددجویان به آنان کمک‌های مختلفی از قبیل سبد غذائی، هزینه‌های ایاب و ذهاب و … ارائه می‌ شود.

وی گفت: برای تسهیل در ارائه‌ی بهتر خدمات درمانی به بیماران خاص و صعب العلاج، اطلاعات تمام بیماران در سامانه‌ای به نام ” سبا” ثبت و برای شناسایی به افراد فوق کارت ویژه داده شده که از مراکز درمانی منتخب می‌توانند بصورت رایگان خدمات دریافت کنند.

مطالب مرتبط  راهیابی ۳ نفر از خراسان جنوبی به پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی با کتاب

حسینی افزود: خیران می‌توانند در راستای کمک به بیماران صعب العلاج در قالب طرح شفا، این بیماران نیازمند را مورد حمایت قرار دهند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.