بیابان زدایی در خراسان جنوبی شتاب می‌گیرد

بیابان زدایی در خراسان جنوبی با افزایش اعتبارات شتاب می‌گیرد.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: عملکرد خوب استان در مقابله با بیابانزایی باعث شد خراسان جنوبی در این بخش رتبه نخست کشوری را در برنامه‌های سال۱۳۹۹ به‌دست آورد.

نصرآبادی افزود: این عملکرد مطلوب سبب شد سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور جایگاه استان تخصیص اعتبارات مقابله با بیابانزایی را مجدد افزایش دهد.

وی گفت: در این راستا اعتبار مشخص شده برای استان در سال۱۴۰۰ که ۹۹میلیارد تومان تعیین شده بود مجدد ۱۳میلیارد تومان افزایش یافت و بر این اساس اعتبارت استان امسال برای فعالیت‌های مقابله با بیابانزایی ۱۱۳میلیارد تومان خواهد بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اعتبارات مطلوب بخش آبخیزداری نیز گفت: جمع اعتبارت ملی پیش بینی شده استان در بخش آبخیزداری و مقابله با بیابانزایی به رقم بی سابقه ۲۳۶میلیارد تومان رسید.

نصرآبادی گفت: سال گذشته برای انجام این فعالیت‌ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و درآمد عمومی بیش از ۷۹میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که به طور کامل تخصیص یافت.

وی افزود: فعالیت‌های این حوزه از جمله نهالکاری، مدیریت هرزآب، آبیاری سنواتی، اجرای سیستم‌های چرایی و قرق، ساماندهی و کنترل چرای و مالچ پاشی حتی بیشتر از حجم و اعتبار مصوب سال گذشته اجرایی شده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  وقتی پساب فاضلاب آژیر نگرانی محیط زیست را به صدا درآورد
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.