تفرجگاه «بند دره» بیرجند ساخته می‌شود

استاندار خراسان جنوبی گفت: با استفاده  ظرفیت‌های طبیعی اطراف بیرجند تفرجگاه «بند دره» با الگوی جدید مدیریتی که زیاد متکی به پول نیست و بسیج امکانات استان به زودی ساخته می‌شود.

محمدصادق معتمدیان روز جمعه در آیین کلنگ‌زنی ۲ بوستان در شهر بیرجند اظهار داشت: این تفرجگاه با نگاه جدید ساخته می‌شود و می‌تواند مورد استفاده همه مردم شهر قرار گیرد.

وی افزود: به لطف خدا با همکاری و تعامل مسؤولان استان و شهرستان اعم از شهرداری، شورای شهر، عمرانی و مدیریت استان تلاش برای کمک رفع محرومیت و تقویت زیرساخت‌های عمومی شمال شهر سرعت بیشتری امسال گرفته است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در چند وقت اخیر چندین طرح افتتاح و تحویل مردم شده اما تلاش این است با توجه به تراکم بالای جمعیتی و پایین بودن فضای سرانه بتوانیم به شهرداری کمک کنیم.

وی با اشاره به مصمم بودن شهرداری با حمایت شورای شهر افزود: احداث پارک جدید به عنوان زیرساخت عمومی برای مردم شهر بیرجند موسوم به پارک جنگلی نیز در دست ساخت است که امیدواریم فاز اول آن هفته دولت افتتاح شود.

معتمدیان گفت: شمال شهر بیرجند از نظر امکانات و زیرساخت ها دچار مشکلاتی است اما با توجه به تدوین سند توسعه شمال شهر بیرجند بنا داریم از ظرفیت‌های ملی و استانی در برنامه میان مدت استفاده کنیم تا زیرساخت های مورد نیاز این محلات اعم از فضای سبز تامین شود.

وی افزود: توسعه فضاهای آموزشی و درمانی نیز جزو برنامه‌ها بوده که به مرور شروع می شود و امید است چهره این بخش از شهر در چند سال آینده متحول شود.

مطالب مرتبط  کشف 30 رأس گوسفند قاچاق در شهرستان درمیان

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: اگر شهرداری آمادگی داشته باشد با حمایت شورای شهر می‌توانیم برای احداث پارک سوم در شمال شهر هم مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان کمک کنیم تا سرانه فضای سبز را در این منطقه افزایش دهیم.

شهردار بیرجند نیز در آیین کلنگ‌زنی بوستان های مناطق منطقه الهیه و انقلاب گفت: پارک انقلاب به متراژ ۱۱ هزارمتر مربع در خیابان انقلاب بیرجند احداث می‌شود.

محمدعلی جاوید افزود: شهرداری برای ایجاد این بوستان ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه می‌کند.

وی محله انقلاب را یکی از قدیمی‌ترین محلات شهر معرفی کرد و گفت: با توجه به درخواست‌های متعدد شهروندان مبنی بر نبود فضای سبز، فضاهای تفرجگاهی و غیره در این محله پیگیر زمین‌های دولتی از ادارات مختلف بودیم که انجام نشد و زمینی که متعلق به شهرداری بود برای خدمت‌رسانی به شهروندان درخواست تغییر کاربری آن به فضای سبز به کمیسیون ماده ۵ داده شد.

شهردار بیرجند ادامه داد: پارک الهیه نیز با مساحت ۲۳ هزار متر مربع و ۲ میلیارد تومان برآورد اولیه این طرح بوده که امید است با مساعدت اعتبارات استانی بتوانیم فضای مناسبی ایجاد کنیم.

وی یادآور شد: این ۲ بوستان در محلات کمتر برخوردار شهر بیرجند ساخته می‌شود و از منابع داخلی و استانی هزینه‌های آن تامین خواهد شد که امیدواریم پس از ۶ ماه به بهره برداری برسد.

جاوید گفت: در راستای سیاست‌های شورای شهر و تاکید استاندار بر توسعه شمال شهر پروژه پارک الهیه از محل مصوبات سفر شهرستانی ۵۵۰ میلیون تومان اعتبارتی استانی و ۴۵۰ میلیون تومان شهرداری داشته است.

وی گفت: سال گذشته پارک‌های آیت الله بهجت و ۹ دی کار شده و ۲ پارک دیگر هم در محدوده شمال شهر کار می‌شود لذا در مجموع با ساخت ۸ پارک امیدواریم چهره شمال شهر تغییر کند.

مطالب مرتبط  فعالیت در مرز ماهیرود به روال عادی انجام می‌شود

عملیات اجرایی چند طرح عمرانی در هفتمین روز دهه فجر با حضور استاندار خراسان جنوبی در بیرجند آغاز شد.

منبع:صدا و سیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.