• صفحه خانگی
  • >
  • مسافرت
  • >
  • تفریحات آخر هفته ای که آخرین تفریح خیلی ها شد/ همسفر شدن کرونا با مردم در مسافرت ها

تفریحات آخر هفته ای که آخرین تفریح خیلی ها شد/ همسفر شدن کرونا با مردم در مسافرت ها

در تعطیلات پایان هر هفته، بسیاری از مردم بار سفر را بسته و از خانه و کاشانه خود خارج می شوند و دست در دست کرونا به تفریح می پردازند.

کرونا را این روز‌ها همه ما از پیر و جوان و زن و مرد می‌شنویم و با وجود اینکه به بودن کرونا آگاهی داریم، برای پیشگیری از آن اقدامی انجام نمی‌دهیم.

موارد ساده ای چون ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی، عدم حضور در دورهمی‌های خانوادگی و پرهیز از سفر‌های غیر ضرور حتما باید مد نظر قرار گیرند تا شاهد قطع زنجیره ویروس کرونا باشیم.

در تعطیلات هفته گذشته بسیاری از افراد بار سفر بستند و به سمت شهر‌ها و روستا‌ها روانه شدند.

این مسافرت‌ها و تفریحات، پایانی جز درگیری با کرونا و شاید تمام شدن عمر فرد نخواهد داشت.

مردم با خیال تزریق واکسن، ماسک را کنار می گذراند

حسینی یکی از شهروندان بیرجندی در گفتگو با خبرنگار ما می‌گوید: روز‌های جمعه بسیاری از افراد بار سفر می‌بندند و در خوشبینانه‌ترین حالت به روستا‌های خود می‌روند.

او ادامه می‌دهد: تعدادی از مردم هم رو به سمت تفرجگاه‌های درون و خارج از شهر می‌آورند و در آنجا به تفریح می‌پردازند.

حسینی می‌گوید: در جایی مانند بند دره و بند امیرشاه بیرجند، هر هفته باید شاهد حضور افرادی باشیم که می‌خواهند جوجه و کباب درست کنند تا به قول خودشان روزشان را بسازد.

این شهروند بیرجندی بیان می‌کند: واکسن کرونا باعث شده تا بسیاری از مردم که این واکسن را دریافت کرده اند، ماسک خود را کنار بگذارند و دیگر اعتقادی به شیوع و انتقال ویروس کرونا نداشته باشند.

مطالب مرتبط  کسب جایگاه چهارم زغالسنگ طبس در مسابقات قهرمانی کشور

او عنوان می‌کند: پیک جدید کرونا در استان آغاز شده و باید میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را بالا برد تا شاهد افزایش مبتلایان، کمبود تخت بیمارستانی و خستگی کادر درمان نباشیم.

یک سوم مبتلایان جدید از بیرجند بودند

اما در شبانه روز گذشته، از مجموع ۱۷۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی ۵۹ نفر از شهر بیرجند بوده اند که این مسئله هشداری برای همشهریان بیرجندی است.

مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۳۹۳ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شد که در ۱۷۸ بیمار جدید شامل ۳۸ مورد بستری و ۱۴۰ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

او افزود: از مجموع ۱۷۸ بیمار جدید کرونا، ۵۹ مورد از بیرجند، بشرویه ۷ مورد، خوسف ۳ مورد، درمیان، سرایان و فردوس هر کدام ۹ مورد، زیرکوه ۳۱ مورد، سربیشه ۴ مورد، طبس ۱۳ مورد، قاین ۲۴ مورد و نهبندان ۱۰ مورد جدید شناسایی شدند.

مهدی زاده گفت: همچنین از ۸۷۳ تست سریع، ۲۹۳ بیمار جدید شناسایی شدند.

از ثبت یک مورد فوت تا نوید ورود واکسن به استان

مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت ۱ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۶۷ نفر رسید.

اما واکسیناسیون کرونا در استان همچنان ادامه دارد و تا روز گذشته افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۲۵ هزار و ۲۷۷ نفر رسید و تا کنون ۳۱ هزار و ۷۸۳ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی کنترل و پیشگیری بیماری کرونا در خراسان جنوبی گفت: با پیگیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند محموله جدید حدود ۳۰ هزار دوز واکسن کرونا هفته آینده به استان وارد می‌شود که با ورود این محموله، واکسیناسیون در استان سرعت بیشتری می‌گیرد.

مطالب مرتبط  ورود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب آب به سد‌های مخزنی خراسان جنوبی

او با بیان اینکه هم اکنون مشکل کمبود تخت در استان نداریم، افزود: در صورتی که روند مبتلایان همچنان روبه افزایش باشد در هفته‌های آینده نظام سلامت استان در این زمینه با مشکل مواجه خواهد شد.

 

منبع : باشگاه خبر نگاران جوان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.