تمامی مبادی ورودی و خروجی خراسان‌جنوبی مسدود می‌شود

تمامی مبادی ورودی و خروجی خراسان‌جنوبی مسدود می‌شود/ پلمپ واحدهای صنفی متخلف

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از امشب مبادی ورودی و خروجی استان با کمک نیروهای انتظامی مسدود خواهد شد و افرادی که به توصیه‌ها عمل نکنند حتما جریمه نقدی و هم توقیف یک ماهه خودرو را خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدصادق معتمدیان امشب در تشریح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح استان خراسان‌جنوبی، با اشاره به اینکه حدود یک ماه است که کشور و به تبع آن استان خراسان‌جنوبی درگیر کرونا ویروس شده، اظهار داشت: طی این مدت برنامه‌ها و طرح‌های مختلفی در سطح کشور عملیاتی شد که می‌توان به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، دورکاری کارمندان دولت، تعطیلی مراکز و اصناف پرتردد، حمل و نقل و غیره اشاره کرد.

وی با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف کاهش زنجیره ارتباطات و شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و به‌تبع  آن در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود، بیان داشت: این طرح از ساعت صفر بامداد روز جمعه هشتم فروردین‌ماه با محوریت نیروی انتظامی در استان خراسان‌جنوبی آغاز می‌شود.

استاندار خراسان‌جنوبی سلامت مردم را از اولویت‌های دولت دانست و با تأکید بر اینکه دولت علی‌رغم میل باطنی ستاد ملی کرونا تصمیم بر اعمال یک سری محدودیت‌ها کرده است، افزود: حدود 70 درصد مردم استان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و بر توصیه در خانه ماندن عمل کردند اما عده معدودی پروتکل‌های نگرفته و در خانه ماندن توجه نکردند و اقدام به سفر کرده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کردند.

اعمال ممنوعیت تردد از ساعت صفر امشب

معتمدیان با تأکید بر اینکه نخستین توصیه ما به مسافرانی که در استان هستند این است که در اسرع وقت استان را ترک و به مقصد استان خود برگردند، تبیین کرد: این افراد زمان محدودی دارند و اگر در این بازه زمانی از استان خارج نشوند محدودیت‌ها و مجازات‌ها (جریمه 500 هزار تومانی و توقیف یک ماهه وسیله نقلیه) اعمال خواهد شد.

مطالب مرتبط  بازدید سرزده استاندار خراسان جنوبی از مرکز ارتباط مردمی ۱۲۲

وی همچنین در خصوص افرادی که در نیمه دوم تعطیلات نوروزی قصد سفر کرده‌اند، متذکر شد: به‌هیچ عنوان قصد سفر نداشته باشید زیرا از امشب مبادی ورودی و خروجی استان با کمک نیروهای انتظامی مسدود خواهد شد و افرادی که به توصیه‌ها عمل نکنند حتما جریمه نقدی و هم توقیف یک ماهه خودرو را خواهند داشت.

اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی طی ۲ مرحله

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه لایه‌های دوم ورودی و خروجی شهرها هم رصد خواهد شد، عنوان کرد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی طی دو مرحله از هشتم تا 15 فروردین‌ماه اجرا می‌شود و در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح مرحله دوم آن از 16 تا 21 فروردین‌ماه اجرا خواهد شد.

معتمدیان در خصوص تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، بیان داشت: تعطیلی مدارس تا 15 فروردین‌ماه می‌باشد و در صورت تمدید و در صورت اجرای مرحله دوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تمدید و تا 21 فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.

استثنائات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

وی با اشاره به استثنائات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح کشور و استان خراسان‌جنوبی، توضیح داد: در راستای اجرای این طرح استثنائاتی لحاظ شده که شامل تردد خودروهای امدادی، درمانی، پلیس، حمل و نقل بار، کارمندان و کارگران غیربومی می‌باشد.

استاندار خراسان‌جنوبی تبیین کرد: برای کارمندان و کارگران غیربومی در هر شهرستان کمیته‌ای تشکیل و استعلامات لازم انجام و در صورت تأیید بانک اطلاعات و تصحیح اطلاعات امکان ورود و خروج میسر خواهد شد.

معتمدیان همچنین در رابطه با وضعیت کارکنان دولت و مرخصی‌ها، بیان داشت: آخرین تصمیمی که چند روز پیش در ستاد ملی کرونا انجام شد تعیین شد دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ریزی کنند که یک سوم پرسنل در محل کار حضور داشته و ارائه خدمت کنند و دو سوم دیگر هم می‌توانند از مرخصی استفاده کنند البته مرخصی استحقاقی نیست.

مطالب مرتبط  ورود تورهای گردشگری به خراسان جنوبی ممنوع است

تعطیلی تمام بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها/ مایحتاج عمومی تأمین است

وی از تعطیلی تمام بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و مراسم 13 بدر در استان خبر داد و عنوان کرد: ضرورت‌هایی در بحث جابجایی‌ها وجود دارد و باید سفرها بین شهری قطع شود و به مردم توصیه می‌کنیم از سفرهای بین‌شهری( روستا به شهر، شهر به روستا) خودداری کنند مگر در حد بسیار ضرور.

استاندار خراسان‌جنوبی از تأمین اقلام اساسی مورد نیاز مردم در زمان اجرای طرح خبر داد و مطرح کرد: تمام اقلام اساسی مردم تأمین و انبارهای استان پٌر است و هیچ جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد چراکه مایحتاج عمومی مردم تا مدت طولانی تأمین و تهیه شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

معتمدیان از فعالیت مشاغل ضرور و تأمین‌کننده مایحتاج عمومی مردم خبر داد و گفت: گشت‌های بازرسی در سطح استان فعال و حضور بیشتری در اماکن خواهند داشت و در صورت باز بودن اصناف غیرضروراعمل قانون (یک ماه پلمپ) خواهند شد.

ایثارگری‌های کادر درمانی و اصناف را هدر ندهیم

وی در خصوص توزیع اقلام بهداشتی مانند ماسک، ژل ضدعفونی و دستکش و تأمین نیازمندی‌های مردم، بیان داشت: تأمین نیازمندی‌های مراکز درمانی و گروه‌های خاص و آسیب‌پذیر اولویت نخست می‌باشد و سپس توزیع در سطح داروخانه‌ها برای مردم انجام می‌شود که خوشبختانه در این خصوص تدابیری لحاظ شده و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

استاندار خراسان‌جنوبی در پایان به مردم توصیه کرد: آن دسته از افرادی که همچنان بی‌تفاوت بوده و خطر کرونا را جدی نگرفتند باید دستورالعمل‌ها را رعایت کنند که منجر به برخورد با متخلفان نشویم چراکه در این بهبوهه اصناف، مغازه‌ها، مدارس و غیره تعطیل شده و این سختی را متحمل می‌شوند تا از شیوع بیماری جلوگیری شود و نباید با پشت کردن به دستورالعمل‌ها ایثارگری‌های کادر درمانی و اصناف و غیره را هدر دهیم.

مطالب مرتبط  پیش بینی برداشت ۵۱۰ تن گل محمدی از باغات خراسان‌جنوبی

/فارس

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.