تمدید زمان ثبت درخواست صدور پروانه کار برای اتباع خارجی

اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: اجرای چهاردهمین طرح آمایش و تمدید یک ساله اقامت پناهندگان و اتباع خارجی دارای کارت آمایش در استان از امروز (۷ بهمن) به مدت دو هفته تمدید شد.

او افزود: برای فعال کردن سامانه یکپارچه اتباع و مهاجرین برای آندسته از اتباع باقی‌مانده مشمول طرح آمایش ۱۴ شامل دارندگان کارت آمایش ۱۳ و هویت ۱۲ که تاکنون موفق به شرکت در آمایش نشده‌اند، مهلت تعیین شده تمدید شد.

اشرفی بیان کرد: در خصوص آن دسته از اتباعی که برابر مجوز‌های صادره از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای برگ تردد معادل کارت آمایش ۱۴ است، صدور کارت آنان از طریق سامانه در مدت زمان اشاره شده بلامانع خواهد بود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار کرد: اتباع خارجی مشمول این طرح برای ثبت درخواست تمدید و یا صدور پروانه کار می‌توانند به دفتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی و سامانه سیام مراجعه کنند.

به استناد قانون، کارفرمایانی که اقدام به استفاده از خدمات اتباع خارجی فاقد پروانه کار کنند، پنج برابر حداقل دستمزد روزانه ملزم به پرداخت جریمه خواهند شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  برد زغال سنگ طبس در گام اول
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.