تهیه مصالح ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی

تفاهم نامه تهیه مصالح ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی به امضا رسید.

در این تفاهم نامه که به امضای بازرسی کل استان، صنعت، معدن و تجارت استان، راه و شهرسازی استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، نظام مهندسی ساختمان استان و بخش خصوصی رسید مقرر شد اتحادیه مصالح فروشان با همکاری دستگاه‌های ذیربط عهده دار تامین مصالح ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن از واحد‌های تولیدی مصالح ساختمانی در استان شود.

بازرس کل استان در این مراسم با اشاره به اینکه ۷۵ درصد مصالح مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن در داخل استان تولید می شود افزود: امیدواریم با عقد این تفاهمنامه، با حذف واسطه‌ها متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از کاهش هزینه ساخت بهره‌مند شوند .

رحیمی افزود: از ده درصد تا  ۲۵درصد امکان تخفیف در خرید مصالح در سطح استان خواهیم داشت و این یعنی ۳۵۰ میلیارد تومان در هزینه ساخت مسکن در طرح ملی مسکن استان صرفه جویی خواهد شد.

وی  همچنین در حاشیه این جلسه از اجرای طرح برخورد با معطلی مردم در دستگاه‌های اجرایی، گرانفروشی خبر داد و گفت:
گزارش چگونگی بازرسی‌های سرزده از بازار و نیز ادارات و دستگاه‌های اجرایی در خصوص علل و عوامل تعطل شهروندان تنظیم و به بازرسی کل کشور ارسال شده و گزارش‌های رسیدگی به تخلفات احتمالی آن‌ ها در دست جمع بندی نهایی است و در ینده به  اطلاع مردم خواهد رسید.

جرجانی مدیرکل صمت استان نیز با اشاره به اینکه ۶۵ درصد واحد‌های تولیدی استان تولیدکننده‌های مصالح ساختمانی هستند که عموما بیشتر از مورد نیاز استان تولید می‌کنند، گفت: در صورتی که نتوانیم مصالح ساختمانی مورد نیاز را از تولیدی‌های داخل استانی تامین کنیم، مصالح را با قیمت کارخانه و یا حتی در صورت امکان با تخفیف وارد استان می‌کنیم.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  غبارآلود بودن آسمان برخی نقاط خراسان جنوبی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.