ثبت اختراع «قرص جوشان عناب» خراسان جنوبی

اختراع «قرص جوشان آرام بخش و ضد افسردگی عناب» خراسان جنوبی در سامانه مالکیت فکری ثبت اسناد و املاک کشور ثبت شد.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: «قرص جوشان آرام بخش و ضد افسردگی عناب» توسط پژوهشگران مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان در سامانه مالکیت فکری ثبت اسناد و املاک کشور با شماره ۱۰۴۶۶۱ ثبت شد.

جلال الدین صادقی با اشاره به اینکه خام فروشی محصولات کشاورزی یکی از چالش‌ها و معضلات استان است و می‌تواند یکی از علل ناکامی صادرات تلقی شود، گفت: ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تولید فراورده‌های غذایی دارویی از محصولات استراتژیک استان می‌تواند از خام فروشی این محصولات ارزشمند مانند زرشک، زعفران و عناب جلوگیری کند.
وی افزود: میوه عناب با توجه به خواص تغذیه‌ای و دارویی بالا، پتانسیل بسیار خوبی برای فراوری دارد و می‌توان از این محصول، فراورده‌های متعدد غذایی و دارویی تولید کرد.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: جهاد دانشگاهی استان از سال ۱۳۹۶ در راستای کاهش خام فروشی و صادرات خام محصولات استراتژیک استان و ایجاد فراورده‌های متنوع‌تر و باکیفیت‌تر از این محصولات اقدام به تولید دانش فنی فراورده‌های متعدد و متنوعی بر پایه محصولات استراتژیک استان کرده که از جمله آن می‌توان به بیسکویت عناب، کیک عناب، چیپس عناب، شکلات عناب، سرکه عناب، سرکه زرشک و گل محمدی، کوکی عناب، مربای پری بیوتیک عناب، سس زرشک، سس عناب و آبنبات زرشک دارای خاصیت تصفیه خون اشاره کرد.

صادقی گفت: جدیدترین محصول ثبت اختراع شده در این نهاد، فراورده «قرص جوشان آرام بخش و ضد افسردگی عناب» است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افزود: قرص‌های جوشان معمولا یک فرم ایده ال در بین بیماران، کودکان و سالمندانی هستند که به دلایل مختلف فیزیولوژیکی توانایی بلع قرص را ندارند.

مطالب مرتبط  ۴۵۰ روستای خراسان جنوبی به آبرسانی سیار نیاز دارد

صادقی با اشاره به اینکه فرمولاسیون قرص جوشان آرام بخش عناب قابلیت تولید صنعتی را داشته و فاقد ساکارز و گلوتن است گفت: به همین دلیل استفاده از این قرص برای افراد مبتلا به سلیاک و دیابت بلامانع است و این محصول فاقد نگهدارنده‌های شیمیایی و سنتزی و یک محصول فراسودمند است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.