ثبت اختراع «قرص جوشان عناب» خراسان جنوبی

اختراع «قرص جوشان آرام بخش و ضد افسردگی عناب» خراسان جنوبی در سامانه مالکیت فکری ثبت اسناد و املاک کشور ثبت شد.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: «قرص جوشان آرام بخش و ضد افسردگی عناب» توسط پژوهشگران مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان در سامانه مالکیت فکری ثبت اسناد و املاک کشور با شماره ۱۰۴۶۶۱ ثبت شد.

جلال الدین صادقی با اشاره به اینکه خام فروشی محصولات کشاورزی یکی از چالش‌ها و معضلات استان است و می‌تواند یکی از علل ناکامی صادرات تلقی شود، گفت: ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تولید فراورده‌های غذایی دارویی از محصولات استراتژیک استان می‌تواند از خام فروشی این محصولات ارزشمند مانند زرشک، زعفران و عناب جلوگیری کند.
وی افزود: میوه عناب با توجه به خواص تغذیه‌ای و دارویی بالا، پتانسیل بسیار خوبی برای فراوری دارد و می‌توان از این محصول، فراورده‌های متعدد غذایی و دارویی تولید کرد.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: جهاد دانشگاهی استان از سال ۱۳۹۶ در راستای کاهش خام فروشی و صادرات خام محصولات استراتژیک استان و ایجاد فراورده‌های متنوع‌تر و باکیفیت‌تر از این محصولات اقدام به تولید دانش فنی فراورده‌های متعدد و متنوعی بر پایه محصولات استراتژیک استان کرده که از جمله آن می‌توان به بیسکویت عناب، کیک عناب، چیپس عناب، شکلات عناب، سرکه عناب، سرکه زرشک و گل محمدی، کوکی عناب، مربای پری بیوتیک عناب، سس زرشک، سس عناب و آبنبات زرشک دارای خاصیت تصفیه خون اشاره کرد.

صادقی گفت: جدیدترین محصول ثبت اختراع شده در این نهاد، فراورده «قرص جوشان آرام بخش و ضد افسردگی عناب» است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افزود: قرص‌های جوشان معمولا یک فرم ایده ال در بین بیماران، کودکان و سالمندانی هستند که به دلایل مختلف فیزیولوژیکی توانایی بلع قرص را ندارند.

مطالب مرتبط  نهبندان و مود برگزیده نخستین دوره شبکه‏ شهر‌های خلاق کشور

صادقی با اشاره به اینکه فرمولاسیون قرص جوشان آرام بخش عناب قابلیت تولید صنعتی را داشته و فاقد ساکارز و گلوتن است گفت: به همین دلیل استفاده از این قرص برای افراد مبتلا به سلیاک و دیابت بلامانع است و این محصول فاقد نگهدارنده‌های شیمیایی و سنتزی و یک محصول فراسودمند است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.