ثبت نام ۳۵ بنگاه صنعتی و معدنی در سامانه تاپ

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری صمت، هدف از این طرح را تامین نیاز‌های پژوهشی و فناورانه واحد‌های تولیدی دانست گفت: ۳۰ طرح و نیاز تحقیقاتی و پژوهشی مراحل ثبت و بارگذاری آن‌ها کامل و نهایی شده است.

کفاشی با بیان اینکه اعلام نیاز بنگاه‌های استان برای تمامی اساتید ثبت نامی در این سامانه در سراسر کشور قابل رویت و انتخاب است افزود: ۱۳ نفر از اساتید دانشگاه‌های استان و نیز ۴ نفر از دانشجویان ارشد و دکترا تاکنون در سامانه برای انجام طرح‌ها و نیاز‌های پژوهشی بنگاه‌های استان ثبت نام کردند.

 

وی گفت: ۶ طرح و نیاز پژوهشی بنگاه‌های صنعت و معدنی استان از سوی اساتید دانشگاه انتخاب شده که فرایند بهمرسانی آن در حال پیگیری و انجام است.

 

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری صمت استان با اشاره به بخش سربازتاپ این طرح و اهمیت آن در بکارگیری داوطلبان خدمت سربازی در بخش تحقیق و توسعه واحد‌های صنعتی استان گفت: ۸ بنگاه صنعتی و معدنی برای طرح سربازتاپ و پذیرش مشمولان خدمت سربازی اعلام نیاز و ۴ متقاضی انجام خدمت سربازی نیز در این سامانه ثبت نام کردند.

 

کفاشی اجرای طرح پسادکترای صنعتی بین وزارت صمت و وزارت علوم را در پیشبرد اهداف طرح تاپ و همچنین تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه را موثر دانست و افزود: در این طرح وزارت علوم پذیرفته است اساتیدی که حداقل ۶ ماه تا یک سال در بخش تحقیق و توسعه بنگاه‌های صنعتی و معدنی، طرح‌های پژوهشی این واحد‌ها را انجام دهند، حقوق و مزایا آنان کامل پرداخت شود.

 

مطالب مرتبط  گرد و غبار، نفس ۴ شهرستان خراسان جنوبی را تنگ کرد

وی گفت:تمامی واحد‌های صنعتی، معدنی و تجاری می‌توانند نیاز‌های پژوهشی و فناورانه خود را از قبل از تولید، حین و بعد از تولید و در بخش‌های مختلف مانند تولید، بازاریابی، صادرات و … در سامانه تاپ به آدرس www.iranetop.ir ثبت کنند.

طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با هدف بهره برداری بهینه از ظرفیت بنگاه‌های تولیدی و خدماتی و به کارگیری توانمندی‌های اساتید دانشگاه و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی و فارغ التحصیلان مشمول نظام وظیفه سربازی در رفع نیاز‌های پژوهشی و فناورانه بنگاه‌ها و در نهایت تقویت ارتباط و تعامل صنعت با دانشگاه از ابتدای سال ۹۸ آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.