جذب ۵۰ میلیارد تومان اعتبار توسط بنیاد علوی

اولین نشست خبری نهاد پیشرفت شهرستان در میان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اینجا بیرجند،حجت الاسلام سعید پورمهدوی مسئول نهاد پیشرفت شهرستان درمیان در اولین نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت:بنیاد علوی بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه تمام خدمات بنیاد مستضعفان با نام بنیاد علوی به دست مردم رسیده است بیان کرد:از نیمه دوم سال ۹۹ اقدامات بنیاد علوی پس از شناسایی ۲ ماهه در این منطقه آغاز شده است.

 

مسئول نهاد پیشرفت شهرستان درمیان افزود: بنیاد علوی در زمینه فرهنگی، عمران و زیرساخت، اشتغال و اقتصاد و سلامت مجموعا ۳۵ میلیارد تومان اعتبار جذب کرده است؛ این اعتبار جذب شده جدای از تسهیلات است و با تسهیلات بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در این شهرستان جذب شده است.

حجت الاسلام پورمهدوی عنوان کرد:۸ میلیارد تومان اقدامات فرهنگی در شهرستان درمیان انجام شده است؛ تشکیل گروه های سرود، حلقه های کتابخوانی، دوره های قرائت و حفظ قرآن، استعداد یابی و تشکیل تیم های ورزشی، مشاوره برای زوجین، تامین و تجهیزات علمی آموزشی برای مدارس و … از جمله برنامه های فرهنگی انجام شده و در حال انجام است.

مسئول نهاد پیشرفت شهرستان درمیان به حوزه عمران اشاره کرد و افزود: در بخش عمران جهش توسعه زیرساختی ورزشی در شهرستان درمیان داشتیم؛ تاکنون ۶.۵ میلیارد تومان اعتبار در بخش زیرساختهای ورزشی جذب شده است.

حجت الاسلام پورمهدوی اظهار کرد: در بخش توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی ۱۸ کلاس درس با حمایت توسعه و تجهیز مدارس در حال اتمام و اجرا است.

مطالب مرتبط  کدام داوطلبان انتخابات مجلس در خراسان‌جنوبی تأیید صلاحیت شدند؟

وی به مساعدت با حوزه های علمیه، مکتب القرآن و نگارخانه شهر اسدیه اشاره کرد و افزود: در این زمینه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جذب شده است.

مسئول نهاد پیشرفت شهرستان درمیان از اجرای مبلمان شهری برای چهار شهر شهرستان خبر داد و عنوان کرد: اعتبار هزینه شده در این خصوص تا پایان سال جاری ۹ میلیارد تومان خواهد شد.

حجت الاسلام پورمهدوی بیان کرد: در بحث مرمت و احیای قنوات ۱۰ قنات در شهرستان درمیان با همکاری بسیج سازندگی به ارزش ۱.۵ میلیارد تومان مرمت شده است.

وی از اتمام ساخت ۳۰۰ چشمه سرویس بهداشتی با همکاری بسیج سازندگی خبر داد و گفت: ۳۵۲ چشمه نیز در حال اجرا است که برای این تعداد ۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

حجت الاسلام پور مهدوی بیان کرد: در عرصه سلامت برای بیمارستان خاتم الانبیاء اسدیه یک دستگاه اکسیژن ساز تامین شده است. تامین ۱۲ دستگاه اکسژن ساز خانگی، خرید یک دستگاه آمبولانس به ارزش دو میلیارد تومان و امضای تفاهم نامه با سه بیمارستان استان برای درمان بیماران نیازمند از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه سلامت است.

وی خاطرنشان کرد: تامین بسته حمایتی برای مادران باردار و شیرده هر دوره برای ۵۰۰ نفر به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان و شناسایی و برگزاری دوره آموزشی برای سلامت یاران علوی از دیگر اقدامات انجام شده است.

مسئول نهاد پیشرفت شهرستان درمیان به حمایت از تولید در قالب تسهیلات ارزان قیمت از صفر تا ۸ درصد خبر داد و گفت: در این زمینه ۳۳۵ فقره تسهیلات کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان به ارزش ۲۱ میلیارد تومان پرداخت شده که منجر به اشتغال، تثبیت شغل و توسعه کسب و کار برای ۴۲۰ نفر شده است‌.

مطالب مرتبط  واگذاری ۲۲۶۱قطعه زمین به روستائیان خراسان جنوبی

حجت الاسلام پورمهدوی بیان کرد: ۱.۵ میلیارد تومان تسهیلات از ابتدای کرونا به جهت کمک معیشتی به خانواده هایی که عضو صندوق های بسیج بودند هر خانواده ۵ میلیون تومان داده شده است.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.