جمع آوری ۴۶۴ دستگاه رمز ارز در خراسان جنوبی

از ابتدای طرح برخورد با استخراج کنندگان غیر مجاز رمز ارز تاکنون ۴۶۴ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در استان کشف و جمع آوری شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به آگاهی مردم بر مصرف بالای این دستگاه‌ها و اثرات منفی بر روی بار شبکه، گفت: کشف دستگاه‌های فوق در ۶۶ نقطه از استان و غالبا با کمک گزارش‌های مردمی صورت گرفته است.

دادگر با قدردانی از همکاری مردم و سایر دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در کشف رمز ارز‌های غیر مجاز و همکاری با شرکت توزیع برق استان، مجموع دستگاه‌های ماینر غیر مجاز کشف شده در استان را ۴۶۴ دستگاه با قدرت ۱۰۲۰ کیلووات عنوان کرد.

وی همچنین از افزایش و تشدید برخورد با فعالیت‌های این نوع دستگاه‌ها با توجه به روند مصرف برق خبر داد و گفت: خاطیان با کمک قوه قضائیه به مجازات خواهند رسید.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به مصرف بالای دستگاه‌های رمز ارز، افزود: توان مجموع دستگاه‌های کشف شده در استان ۱۰۲۰ کیلووات است که این توان معادل مصرف برق حدود ۱۷۰۰ خانوار است.

دادگر با تاکید بر اینکه دستگاه‌های تولید رمز ارز موسوم به ماینر به دلیل مصرف بالای برق باعث ایجاد اختلال در شبکه برق شهری می‌شوند، گفت: برای استخراج یک عدد بیت کوین به طور متوسط به بیش از ۳۰۰ مگاوات برق نیاز است که این میزان بیشتر از برق مصرفی حدود ۳۵ هزار واحد مسکونی در طول شبانه روز است.

وی افزود: توان مصرفی یک دستگاه ماینر ۲ تا ۳ کیلوواتی معادل توان مصرفی ۱۵ دستگاه یخچال و یا ۵ کولر آبی است.

مطالب مرتبط  خراسان‌جنوبی بر سکوی نایب‌ قهرمانی مسابقات دو و میدانی پسران نونهال منطقه ۶ کشور

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه با تقویت و توسعه راه‌های کشف و ابتکار عمل در شناسایی ماینر‌های غیرمجاز میزان کشفیات در حال افزایش است، گفت: مردم می‌توانند موارد مشکوک به استفاده از رمز ارز غیر مجاز را به شماره ۶-۳۲۴۰۰۵۸۵-۰۵۶ اطلاع داده و تا سقف ۲۰ میلیون تومان از پاداش نقدی بهره‌مند شوند.

دادگر افزود: در شهریور ماه امسال تعداد ۱۸ دستگاه ماینر غیر مجاز در شهرستان‌های بیرجند و قاین کشف و ضبط و خاطیان به مراکز قضایی معرفی شده اند.

 

منبع : خبرگزاری صداوسیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.