• صفحه خانگی
  • >
  • مسکن
  • >
  • جهادگران ۴۰ واحد مسکونی محرومان را در استان خراسان جنوبی مرمت کردند

جهادگران ۴۰ واحد مسکونی محرومان را در استان خراسان جنوبی مرمت کردند

داشتن سرپناه و مسکن یکی از نیازهای اساسی هر انسانی است و امروزه با توجه به اوضاع اقتصادی جامعه، افراد بسیاری هنوز در آرزوی صاحبخانه شدن به سر می‌برند و صبح تا شب در تلاش‌اند تا سرپناهی برای خانواده مهیا کنند. همه می‌دانیم که داشتن سقفی امن برای زندگی از نیازهای اولیه محسوب می‌شود، اما همه نمی‌توانند این نیاز را پوشش دهند و دغدغه تامین مسکن برای شهروندان همیشه چالش بزرگ کشورها بوده است. ایران نیز از این چرخه مستثنی نبوده و سالانه دولت‌های مختلف با مطرح کردن طرح‌های جدیدی سعی در بهبود اوضاع بازار مسکن دارند.

داشتن سرپناه یکی از نیازهای مهم برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به شمار می‌رود که در این زمینه کمیته امداد امام خمینی (ره) با نیازسنجی قشر تحت حمایت خود تأمین مسکن را به عنوان رویکرد اصلی فعالیت‌های خود در نظر گرفته است چرا که برطرف کردن مشکل مسکن مددجویان یکی از راه‌های توانمندسازی آنان است.

محرومیت زدایی از اولویت‌های مهم بسیج سازندگی در سراسر کشور است در این زمینه به طور عمده گروه‌های جهادی چه در حوزه دانش آموزی و دانشجویی و چه در حوزه‌های محلات برای زدودن رنگ محرومیت و نقش بستن رنگ سازندگی و پویایی بر چهره مناطق محروم بی هیچ چشم داشتی وارد عرصه می‌شوند.

از ابتدای دهه مبارک فجر در سطح شهرستان بیرجند 280 جهادگر در قالب بیش از 20 گروه جهادی برای کمک به محرومان فعالیت‌ کردند و در این راستا براساس برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد 40 مسکن محرومان در محله موسی بن جعفر (ع) شناسایی و مرمت شد.

اردوهای جهادی هدیه‌ای از سوی مقام معظم رهبری بوده که در نهاد مقدس بسیج و درخت تناور بسیج رشد و نمو کرده و بسیاری از ناممکن‌ها را در شرایط بد بودجه‌ای با همت جهادی و جوانی ممکن کرده است.

مطالب مرتبط  تولید رقم‌های بین‌المللی از عناب و ارتقای تجربه کشاورزان

اردوهای جهادی که در انواع مختلف خود به صورت تجمیعی و در قالب‌های تخصصی در حوزه‌های پزشکی، ساختمانی، فرهنگی و ورزشی در مناطق مختلف استان رشد و نمو کرده اکنون دارای بلوغ فکری و بالندگی در حوزه سازندگی مناطق شده است.

به مناسبت دهه فجر اردوهای جهادی گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در بیرجند برگزار شد در این راستا 17گروه جهادی برای مرمت 40 واحد مسکونی پرداختند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی  گفت: یکی از مناطق محروم اما دارای مردم انقلابی و ولایتمدار شهر بیرجند اهالی موسی بن جعفر (ع)، جوادیه و شمال شهر هستند که گروه‌های جهادی خدمات رسانی به این مردم را وظیفه خود می‌دانند.

سردار قاسمی با بیان اینکه هر گروه جهادی به نام یک شهید نامگذاری شده و به مناسبت گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی مراسم اختتامیه گروه‌های جهادی برگزار می‌شود افزود: هدف از برگزاری این رزمایش و گروه‌های جهادی دادن روحیه و انگیزه به بسیجیان و هدف بعدی کمک به محرومان و مستضعفان است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: گروه‌های جهادی که طی دهه فجر برگزار شده یک روزه و در بخش‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، خدمات رسانی و بهداشت و درمان بوده است.

قاسمی افزود: برنامه‌ای که سپاه ناحیه بیرجند در نظر گرفته مرمت 40 واحد مسکونی برای محرومان است و این کار از ابتدای دهه فجر آغاز شده و که 17 گروه جهادی شهرستان بیرجند برای اتمام کار حضور داشته‌اند.

وی با بیان اینکه  انسجام و وحدت بین افراد از دیگر اهداف گروه‌های جهادی است که با حضور بین محرومان و نیازمندان جهت رفع مشکلات متحد می‌شوند اظهار داشت: گروه‌های جهادی در اکثر روزهای تعطیل برای خدمت به محرومان اقدام می‌کنند و این یک سنت حسنه‌ است.

مطالب مرتبط  افزایش مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه در تمام استان در حال حاضر 352 گروه جهادی ثبت شده و شناسنامه‌دار بومی داریم که هر کدام منطقه هدف مشخصی دارند گفت: از دو هفته گذشته کار ثبت اطلاعات گروه‌های جهادی در سامانه اطلس جهادی (سامانه ملی گروه‌های جهادی بسیج سازندگی) آغاز شده که قابل رصد و ارزیابی در ستاد مرکزی سازمان بسیج سازندگی و حرکت‌های جهادی در تهران خواهد بود.

هنری افزود: برای مباحث اعتباری طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با دستگاه‌های مختلف بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای خرید مصالح با همکاری خیران، بسیج سازندگی استان، برخی از دستگاه‌های استان و کارخانه‌ها اقدام شده است.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی از ابتدای دهه فجر در عرصه‌های فرهنگی، آموزشی، عمرانی، خدمات رسانی، خیاطی، چرم دوزی، اشتغال و دوره‌های بصیرت افزایی فعالیت داشتند و در سطح استان با برنامه‌ریزی انجام شده بیش از 70 گروه جهادی با بیش از 650 جهادگر در عرصه‌های مختلف خدمات‌رسانی کردند.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای دهه مبارک فجر در سطح شهرستان بیرجند 280 جهادگر در قالب بیش از 20 گروه جهادی برای کمک به محرومان فعالیت‌ کردند در این راستا طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد 40 خانه محرومان در محله موسی بن جعفر (ع) جهت مرمت شناسایی شد.

هنری با بیان این‌که کار اجرایی با کمک گروه‌های جهادی انجام شده است عنوان کرد: امروز که مرحله سوم و آخر رزمایش است 15 گروه جهادی برای مرمت 15 واحد مسکونی برنامه‌ریزی شده که کار مرمت و تکمیل منازل را به اتمام می‌رساند.

 

منبع:تسنیم

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.