جهش ۵۷ درصدی تولید لاستیک در کارخانه کویرتایر

مدیرعامل شرکت کویرتایر بیرجند، تناژ این مقدار را ۱۷ هزار ۵۸۳ تن اعلام کرد و گفت: درسال جهش تولید با تلاش کارکنان این مجموعه، میزان تولید تایر نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۵۷ درصد و به لحاظ حلقه ۴۹ درصد افزایش دارد.

 

سیدمحمدحسین زینلی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ سایز وطرح مختلف انواع تایر رادیال سواری از رینگ ۱۳ تا ۱۹ در کارخانه کویرتایر تولید می‌شود افزود: ۱۱ سایز و طرح جدید در هفت ماه گذشته به مجموعه تولیدات ما افزوده شده است.

وی گفت: در تولید رینگ ۱۳ تا ۱۵ خودرو‌های پراید، پژو و سمند علاوه بر نیاز کشور، با مازاد تولید روبرو هستیم، در تولید رینگ ۱۶ نیز خودکفا شده ایم و تنها در تولید رینگ‌های ۱۷ و ۱۸ که کویرتایر پیشتاز تولید آن‌ها در کشور است با کمبود مواجه هستیم که امیدواریم طی سال‌های آینده در تولید این رینگ‌ها نیز خودکفا شویم.

 

مدیرعامل شرکت کویرتایر همجواری با افغانستان را ظرفیت مناسب برای صادرات تایر‌های خودرو‌های شاسی‌بلند دانست و افزود:با توجه به وجود تعداد زیادی از این نوع خودرو‌ها در این کشور و پیشتازی کارخانه کویر تایر در تولید این لاستیکها، خواستار اجازه صادرات آن هستیم.

 

سیدمحمدحسین زینلی اشاره‌ای هم به طرح توسعه این کارخانه کرد و گفت: ساخت ساز‌های ساختمانی این طرح آماده است، اما با مشکلاتی همچون تأمین نشدن ارز مورد نیاز، عدم دریافت تسهیلات متناسب با سرمایه‌گذاری و بالا بودن نرخ بهره‌ها، اجرایی شدن آن را با مشکل روبرو کرده است و سرمایه گذاری برای آن توجیهی ندارد.

مطالب مرتبط  بهره گیری از ظرفیت‌ عشایر برای حفاظت از محیط زیست

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .