خانه دار شدن ۲ هزار خانوار زیر پوشش بهزیستی در خراسان جنوبی

2 هزار خانوار زیر پوشش بهزیستی خراسان جنوبی تا کنون با تسهیلات این نهاد خانه دار شده اند.

عرب نژاد مدیرکل بهزیستی استان گفت : از ابتدای طرح نهضت تأمین مسکن معلولان و مددجویان در خراسان جنوبی ، تا کنون برای تأمین مسکن ۲۳۹۳ خانوار تحت پوشش، اقدام که منازل ۲ هزار خانوار تحویل شان شده و بقیه در دست ساخت است.
عرب نژاد افزود : از ۲ هزار واحد تحویل داده شده به خانوار‌های زیر پوشش، ۱۰۲ واحد مسکونی مربوط به خانوار‌های دارای حداقل دو عضو معلول و بیشتر شهری و ۹۱ واحد مسکونی نیز مربوط به خانوار‌های روستایی دارای حداقل دو عضو معلول است.
وی گفت: در سال جاری سقف کمک بلاعوض پرداختی بهزیستی به واحد‌های مسکونی مربوط به خانوار‌های تک معلول و سایر مددجویان ۱۰ میلیون تومان است که همانند سال‌های گذشته افزایشی نداشته ولی کمک بلاعوض مربوط به خانوار‌های دو عضو معلول روستایی، با افزایش دو برابری به ۳۶ میلیون تومان رسیده است.
مدیرکل بهزستی استان گفت: امسال در تفاهم نامه فی مابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سازمان برنامه و بودجه کشور تحت عنوان طرح مسکن محرومین هم، ۵۰۰۰ واحد مسکونی به خانوار‌های تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان اختصاص یافته که تا کنون حدود ۳۰۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی برای بهره مندی از این طرح به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان معرفی شده اند و در مراحل تشکیل پرونده و معرفی به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات کم بهره اند که ۱۲۰ خانوار، ساخت واحد مسکونی شان آغاز شده است.
در طرح مسکن محرومان، ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به واجدان شرایط پرداخت می‌شود.
عرب نژاد افزود: ۷۰ واحد مسکونی از سوی بسیج سازندگی و ۲۵۰ واحد مسکونی از سوی قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه نیز بر اساس تفاهم نامه‌های بسته شده فی ما بین این سازمان‌ها و بهزیستی خراسان جنوبی، برای مددجویان و خانوار‌های دارای معلول در استان در حال ساخت است.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  اقامه نمازجمعه، فردا تنها در خوسف
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.