• صفحه خانگی
  • >
  • ورزشی
  • >
  • خراسان جنوبی گزینه میزبانی از مسابقات کشتی جام باشگاه های جهان

خراسان جنوبی گزینه میزبانی از مسابقات کشتی جام باشگاه های جهان

خراسان جنوبی گزینه میزبانی از مسابقات کشتی جام باشگاههای جهان

سروری رییس هیات کشتی خراسان جنوبی گفت:اولین جلسه هماهنگی میان مسئولان فدراسیون کشتی و سازمان لیگ در سال 99 امروز در دفتر رییس فدراسیون برگزار شد.

وی افزود:این جلسه هماهنگی میان مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون با حضور علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی، سیدجلال عسگری دبیر فدراسیون، محسن کاوه مدیر تیم های ملی کشتی آزاد، عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ و همچنین کارمندان سازمان لیگ در دفتر رییس فدراسیون برگزار، تا درباره مسابقات لیگ دسته اول، لیگ برتر و جام باشگاههای جهان در سال 99 تصمیم گیری شود.

سروری تصریح کرد: اولین بحث پیرامون لیگ دسته اول بوده و طبق برنامه قبلی باید اردیبهشت ماه آغاز میشد، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا فعلا چنین امکانی وجود ندارد. بعد از طرح این موضوع از سوی رییس سازمان لیگ، با رای اکثریت قرار بر این شد شروع این مسابقات فعلا به تعویق بیافتد و در آینده و با توجه به تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش، درباره برگزاری یا عدم برگزاری لیگ دسته اول تصمیم گیری شود و بحث بعدی به زمان شروع لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی مربوط بود، با اینکه پیش از این، زمان شروع لیگ برتر بعد از پایان المپیک 2020 عنوان شده بود، به خاطر تعویق این مسابقات امکان جابجایی تاریخ شروع لیگ برتر هم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رییس هیات کشتی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در ادامه این جلسه راهکارهای حضور تیم های قدرتمند در لیگ برتر بررسی و رایزنی با استان ها و باشگاههای مختلف به رییس سازمان لیگ محول شد و با تاکید رییس فدراسیون کشتی” مسابقات لیگ برتر در سال 99 با رفع نقاط ضعف رقابت های سال قبل و با حضور تیم های قدرتمند برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط  عقد تفاهم نامه بین مرکز رسانه های نوین بیرجند شهر من و مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع)

موضوع بعدی تعیین تاریخ و مکان جام باشگاههای جهان در سال 2020 بوده است و بعد از مشورت اعضای حاضر در جلسه قرار بر این شد رایزنی برای تعیین میزبان این مسابقات در 2 رشته کشتی آزاد و فرنگی از سوی رییس سازمان لیگ صورت گیرد و طبق اعلام نصیرزاده رئیس سازمان لیگ کشتی” شهرهای سنندج، شهرکرد و استان های گلستان، خراسان جنوبی و کرمان گزینه های میزبانی از جام باشگاههای جهان هستند و تاکنون اعلام آمادگی اولیه برای میزبانی از این رویداد بین المللی را کرده اند.

لازم به ذکر است: خراسان جنوبی در سال ۹۸، در لیگ دسته اول حضور داشته و با کسب عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها به لیگ برتر صعود کرد و در مسابقات لیگ برتر مقام پنجم کشور را به خود اختصاص داد.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی ورزش خراسان جنوبی

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.