دستفروشان به روز بازار بیرجند منتقل شدند

دستفروشان به روز بازار بیرجند منتقل شدند

احمد لطایفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام پیرو مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که روز گذشته در استانداری برگزار شد و غیربهداشتی بودن بازار سه راه اسدی انجام شد.

وی با بیان اینکه مکان قبلی دستفروشان هیچ نظارت بهداشتی نداشت گفت: روز بازار بلوار مسافر با ۲۳۵ غرفه و امکانات زیرساختی مناسب در اختیار این فروشندگان قرار گرفته که هر شب هم ضد عفونی می‌شود.

رییس سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بیرجند اظهار داشت: امروز افراد فروشنده در سه راه اسدی با کمک شهرداری به روز بازار بلوار مسافر منتقل شدند و به صورت یک ماه رایگان از غرفه‌های این بازار استفاده خواهند کرد.

وی گفت: البته به شورای شهر پیشنهاد ۶ ماه غرفه رایگان برای این افراد داده شده که در صورت موافقت شورای شهر این امکان فراهم خواهد بود.

لطایفی با تاکید بر اینکه هر روز بازار بلوار مسافر برای خرید شهروندان باز است افزود: خط اتوبوس مهرشهر و رجایی امکان جا به جایی شهروندان به این بازار را دارد که میانگین انتظار برای این اتوبوس‌ها ۶ دقیقه است.

وی با اشاره به زیرساخت پارکینگ مناسب در بازار بلوار مسافر بیرجند اظهار داشت: شهروندان در صورت استفاده از خودرو شخصی دغدغه پارک نیز نخواهند داشت.

چهارشنبه بازار تا پایان امسال تعطیل است

رییس سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بیرجند گفت: همچنین برای حفاظت از سلامت جامعه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اماکن عمومی و تاکید وزارت بهداشت، چهارشنبه بازار خیابان شهید بهشتی بیرجند تا پایان امسال تعطیل است.

وی تصریح کرد: مردم برای خرید مایحتاج روزانه می‌توانند از روز بازارهای غفاری، پاسداران و بلوار مسافر استفاده کنند.

مطالب مرتبط  مروارید سرخ کویر در صدف بی توجهی

روز بازار بیرجند در بلوار مسافر قرار دارد که امسال راه‌اندازی و غرفه‌بندی شده است.

چهارشنبه بازار این شهر نیز در خیابان شهید بهشتی واقع شده و مرکز خرید و فروش کالا در روز چهارشنبه هر هفته است.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.