• صفحه خانگی
  • >
  • کسب و کار
  • >
  • راه‌اندازی مدارس اشتغال در خراسان جنوبی/ ۱۴۵۰ دست لباس فرم مدارس دوخته شد

راه‌اندازی مدارس اشتغال در خراسان جنوبی/ ۱۴۵۰ دست لباس فرم مدارس دوخته شد

«مهدی هنری»امروز (26 بهمن) در مدارس افتتاح مدرسه اشتغال روستای مرزی مهردشت درح، اظهار کرد: یکی از برنامه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در حوزه اشتغال و تعلیم و تربیت ایجاد کارگاه‌های اشتغال آموزش حین تولید در مدارس بوده که دانش آموزان حین آموزش تئوری موضوعات مهارتی و اشتغال مبتنی بر بوم محل را آموزش فرا می گیرند

 

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان‌ جنوبی گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین سپاه و اداره‌کل آموزش و پرورش استان مدارس بلا استفاده و یا تعطیل شده برای راه‌اندازی کارگاه اشتغال در اختیار قرارگاه پیشرفت و آبادانی قرار می گیرد و پس از بهسازی و مرمت با کمک خیران و قرارگاه، مطابق با رسته شغلی اولویت‌دار شناسایی شده در روستا تبدیل به گارگاه آموزش اشتغال و تولید می‌شود.

 

هنری بیان کرد: براساس این طرح بعد از مدتی که افراد خودکفا شده و قادر به تأمین تجهیزات به‌صورت شخصی باشند مشاغل به‌صورت خانگی پیگیری و حمایت‌های لازم تا زمان به ثبات رسیدن مشاغل ادامه می یابد.

 

وی با اشاره به راه‌اندازی مدرسه اشتغال روستای مهردشت درح، گفت: این کارگاه خیاطی که به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان در یک مدرسه قدیمی و بلا استفاده روستا ایجاد شده ضمن بهسازی با کمک خیرین و گروه جهادی با چهار دستگاه چرخ خیاطی و لوازم جانبی مرتبط تجهیز شده است.

 

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: هزینه تولید 200 دست لباس محلی برای دانش‌آموزان محروم از طریق خیرین مدرسه ساز تأمین شده و دوخت آن توسط کارگاه مهردشت انجام خواهد شد.

مطالب مرتبط  ۲ هزار و ۱۶۱ خانوار خراسان جنوبی انشعاب رایگان دریافت کردند

 

هنری با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان‌جنوبی طی یک سال اخیر، ادامه داد: در شش دهستان هدف قرارگاه تعداد یک هزار و 450 دست لباس فرم مدارس توسط کارگاه‌های خیاطی به ارزش ریالی 102 میلیون تومان دوخته شده که هزینه آن توسط خیرین تأمین شده است.

 

وی در پایان یادآور شد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا(ع) در شش دهستان درح سربیشه، شوسف و میغان نهبندان، پترگان زیرکوه، منتظریه طبس و قهستان درمیان در  عرصه عمران، اشتغال، فرهنگ، سلامت و تعلیم و تربیت فعالیت می‌کند.

 

 

منبع:شبستان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .