راه‌اندازی ۱۶ آشپزخانه «اطعام مهدوی» در خراسان‌جنوبی

رضا سلم‌آبادی امروز از راه‌اندازی پویش «نذر سلامت» در استان خراسان‌جنوبی خبر داد و اظهار داشت: پویش نذرسلامت برای کسانی طراحی و راه‌اندازی شده که بیماری کرونا و تبعات اقتصادی ناشی از آن بر زندگی‌شان تأثیر بسیار منفی داشته و معیشت آنان را تهدید کرده است.

وی بیان داشت: در حقیقت پویش نذر سلامت، با هدف تأمین بسته‌های سلامت و معیشت برای کارگران ساختمانی و فصلی، دستفروش‌ها و خانواده‌هایی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی ۱۶ آشپزخانه طرح اطعام مهدوی با هدف تهیه و تأمین غذای گرم برای نیازمندان در ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و تبیین کرد: در آشپزخانه‌های مهدوی هر شب ۳۱۳ غذای گرم به نام حضرت مهدی(عج) پخت و بین نیازمندان و جامعه هدف توزیع می‌شود.

سلم‌آبادی خاطرنشان کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون در آشپزخانه‌های طرح اطعام مهدوی نزدیک به ۳۰ هزار پرس غذای گرم طبخ و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

وی اعلام کرد: براساس هدف‌گذاری انجام شده باید تا پایان ماه مبارک رمضان ۱۱۰ هزار غذای گرم در آشپزخانه‌های مهدوی پخت شود که به‌دلیل استقبال خوب مردم و خیرین پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه مبارک رمضان ۱۵۰ هزار غذای گرم تهیه و توزیع شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از توزیع هشت هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی بین خانوارهای زیر پوشش این نهاد خبر داد و عنوان کرد: همچنین ۱۰ هزار و ۵۰۰ بسته غذایی در رزمایش «کمک مؤمنانه» در روز سیزدهم ماه مبارک رمضان بین خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد.

سلم‌آبادی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه مبارک رمضان ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم، بسته معیشتی و افطاری ساده بین نیازمندان توزیع شود.

مطالب مرتبط  ۸ درصد چک‌های مبادله‌ای برگشت خورد

 

منبع:فارس

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.