راه اندازی سازمان‌های مستقل زرشک و عناب در خراسان جنوبی

معتمدیان دیشب در جلسه دیدار تشکل‌ها، فعالان و نخبگان کشاورزی استان با وزیر جهاد کشاورزی گفت: با راه اندازی این سازمان‌های مستقل، مدیریت دو محصول استراتژیک زرشک و عناب و سیاست گذاری در راستای تأمین نیاز‌های کشاورزان به استان سپرده می‌شود.
وی افزود: راه اندازی این سازمان ها، دست دلالان و واسطه‌ها را کوتاه می‌کند و منافع بسیاری برای کشاورزان به همراه دارد.
استاندار گفت: تزریق سهمیه ویژه نهاده‌های دامی در دو مرحله و صدور مجوز واردات شتر از مرز پاکستان برای سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح هاب منطقه‌ای شتر از جمله مساعدت های وزرات جهاد کشاورزی در استان است.
معتمدیان گفت: خدمات وزارت جهاد کشاورزی سبب شد در سال ۹۸ مبلغ ۶۰ میلیارد تومان در قالب اعتبارات آبخیزداری به استان تزریق شود که این رقم در مقایسه با اعتبارات سنوات قبل آن بسیار قابل توجه  است.
وی افزود: در جریان حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و حجتی وزیر وقت جهاد کشاورزی در استان ۲۰۰ طرح آبخیزداری کلنگ زنی شد که در یک اقدام جهادی، در کمتر از ۶ ماه به بهره برداری رسید.
استاندار گفت: در بحث سیستم‌های نوین آبیاری نیز با مساعدت وزارت جهاد کشاورزی، طی سال گذشته در حالی ۱۳ هزار هکتار از اراضی را مجهز کردیم که این رقم ۲۰ برابر تکلیف قانونی ما در برنامه پنجم توسعه است.
معتمدیان تأکید کرد: در جلسات مکرر سال گذشته با حوزه‌های مختلف وزارت جهاد، بار‌ها بر نامحدود بودن اعتبارات تأکید شد و در همین زمینه هم بیش از توان استان جذی اعتبار داشتیم.
استاندار در ادامه از اقدامات انجام شده در حوزه عشایری نیز گفت و تصریح نمود:در همین راستا، امسال دو مجتمع بزرگ آبرسانی در شهرستان‌های نهبندان و زیرکوه افتتاح شده و به زودی با حضور رئیس سازمان امور عشایری کشور، مجتمع دیگری در بخش دستگردان شهرستان طبس کلنگ زنی خواهد شد.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  برگزاری نمایشگاه مجازی صنایع دستی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.