رسانه‌ها سرمایه‌های ارزشمند در انتقال اطلاعات صحیح هستند

 استاندار خراسان جنوبی گفت: رسانه‌ها به عنوان سرمایه‌هایی ارزشمند در انتقال اطلاعات صحیح به جامعه، عامل اساسی در ثبت وقایع و رویدادها و نیز آگاهی‌بخشی و تعالی جامعه هستند.

روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد روز “خبرنگار” با برشمردن این کلام مقام معظم رهبری که ” اگر زحمات شما خبرنگاران نباشد، این لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود. شما آن را حفظ می‌کنید و در اختیار افکار مردم قرار می‌دهید” افزود: امروزه اگر چه با توسعه فناوری و گسترش شبکه‌ها و فضاهای مجازی، هر کسی با در دست داشتن یک تلفن همراه دوربین‌دار یا دوربین‌ دیجیتال و نیز صفحه‌ای در فضای مجازی می‌تواند هر اتفاقی را به تصویر بکشد، در باب هر موضوعی قلم بزند، در انتشار اخبار و حوادث، نقش‌آفرینی کند و به نوعی شهروند خبرنگار باشد اما دقت، تخصص، تعهد، واقع‌بینی و ورزیدگی خبرنگاران، همچنان حرف اول را در تهیه، تدوین و انتشار اخبار می‌زند، و همین اصول مهم است که نقش اصحاب رسانه را در اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی، بی‌بدیل کرده و هیچ جایگزینی را برای آن نمی‌توان متصور شد.

وی تصریج کرد: بدون تردید همین جایگاه ارزنده است که سبب شده، آمار نشریات و رسانه‌های مکتوب و غیرمکتوب، شاخصی برای توسعه یافتگی محسوب شده و عامل پیشرفت به شمار رود.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در این میان خراسان جنوبی، مهد علم و فرهنگ و هنر با آمار قابل توجهی از روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری ها و نیز خبرنگاران اخلاق مدار فعال در این عرصه‌ها، توانسته در راستای تنویر افکار عمومی گام‌های ارزنده‌ای بردارد.

مطالب مرتبط  بازگشت محدودیت ها در شش شهرستان خراسان جنوبی

وی گفت: مرور اقدامات رسانه‌های استان، در سنوات گذشته، به خوبی بیانگر این است که خبرنگاران مردمدار خراسان‌ جنوبی در هیچ برهه‌ای از زمان، از انعکاس خواسته آحاد افراد جامعه، انتقال عملکرد مدیران، نقد نواقص موجود و به تصویر کشیدن اقداماتی که در زمینه رفع محرومیت از استان صورت گرفته، دریغ نورزیده‌اند.

ملانوری اظهار داشت: اینجانب ضمن تبریک هفدهم مردادماه، سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار به خبرنگاران، عکاسان، مدیران رسانه‌ها و فعالان حوزه اطلاع‌رسانی در خراسان جنوبی، از همراهی ها و همکاری‌های این قشر تأثیرگذار در معرفی توانمندی‌ها و کمک به توسعه استان، آگاهی‌بخشی به جامعه در زمینه بیماری کرونا و انعکاس تلاش های کادر بهداشت و درمان و دیگر حوزه‌های دخیل در این زمینه، بسترسازی برای همگرایی بین نهادها و ارگان‌های مختلف و نیز حمایت از دستگاه‌های اجرایی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم تشکر می‌کنم و توفیقات روز افزون تمامی این عزیزان را در ایفای رسالت آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در مسیر توسعه پایدار، همه جانبه و متوازن خراسان جنوبی، از درگاه حضرت پروردگار مسئلت دارم.

 

منبع : ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.