رقابت حدود ۴ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت

آزمون سراسری قرآن و عترت فردا همزمان با سراسر کشور با شرکت ۳ هزار و ۹۲۰ نفر در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: این آزمون فردا در ۱۴ نقطه شهری رقابت حدود ۴ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت خراسان جنوبی، در ۴ گروه امتحانی ِ ترجمه و مفاهیم، معارف اهل بیت (علیهم السلام)، حفظ و آموزش‌های الکترونیک و در ۱۶ رشته برگزار می‌شود.
نبی زاده با بیان اینکه شرکت کنندگان در دو گروه سنی زیر ۱۰ سال و بالای ۱۰ رقابت می‌کنند افزود: شرکت کنندگان گروه سنی زیر ۱۰ سال به صورت شفاهی و تنها در رشته حفظ و شرکت کنندگان گروه سنی بالای ۱۰ سال به صورت کتبی و در ۱۶ رشته رقابت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد شرکت کنندگان در آزمون قرآن و عترت خراسان جنوبی خانم هستند گفت: افرادی که در این آزمون حد نصاب نمره ۷۰ را کسب کنند گواهینامه دریافت می‌کنند و می‌توانند در تمامی مؤسسات قرآنی فعالیت کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: برگزیدگان این آزمون جوایز نقدی و افرادی که نمره بالای ۹۰ کسب کنند علاوه بر جوایز نقدی و گواهینامه، لوح تقدیر دریافت می‌کنند.
آزمون سراسری قرآن و عترت فردا ساعت ۸ صبح آغاز می‌شود که مکان برگزاری این آزمون در بیرجند مرکز استان، سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی واقع در انتهای خیابان غفاری است.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  تداوم وضعیت بحرانی شیوع کرونا در بیرجند
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.